Uczniowie z Pogrzebienia wiedzą najwięcej o bezpieczeństwie

3

III Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Raciborzu: Pierwszy Pogrzebień, drugi Rzuchów, trzecia SP 13 z Raciborza.

 

- reklama -

W piątek w hali widowiskowo – sportowej "Arena Rafako" przy ul. Łąkowej odbył się III Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Raciborza. Impreza została przygotowana wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Raciborzu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Do turnieju zgłosiło się 13 zespołów w skład, których wchodziły czteroosobowe drużyny z klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu raciborskiego. Każdy z zawodników brał udział tylko w jednej z następujących konkurencji : test wiedzy o ruchu drogowym i obiektach architektonicznych powiatu raciborskiego, jazda rowerem na czas, jazda rowerem po torze przeszkód, strzelanie do tarczy przy użyciu trenażera laserowego.

O udziale członka drużyny w danej konkurencji decydowało losowanie . Autor pytań do testu stwierdził, iż wiedza i przygotowanie merytoryczne uczniów było na wysokim poziomie. W przerwach pomiędzy kolejnymi konkurencjami czas umilali swoimi umiejętnościami tancerze ze "Strefy". Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju oraz dla najlepszych pierwszych trzech finalistów  wręczyli: Zastępca  Prezydenta Miasta Raciborza Wojciech Krzyżek oraz w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu naczelnik raciborskiej drogówki  nadkomisarz Sebastian Dworak. Wszyscy uczestnicy zawodów wykazali się duża wiedzą z zakresu ruchu drogowego jak również umiejętnościami praktycznymi podczas jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym torze. Całości imprezy towarzyszyła miła atmosfera. Nagrodzeni również zostali opiekunowie drużyn, którzy  mieli okazję by wykazać się swoim celnym okiem w czasie  strzelania do tarczy z laserowego trenażera.

II. KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

miejsce – Zespół Szkolno Przedszkolny w Pogrzebieniu,
miejsce – Zespół Szkolno Przedszkolny w Rzuchowie,
miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu.

 

źródło: KPP Racibórz

 

publ. /ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here