Nie daj się nabrać na wysoki zwrot podatku z Holandii!

0

Biuro rachunkowe należy wybrać w sposób rozważny.

Głośna sprawa zatrzymania na terenie Holandii 37-letniego mężczyzny obywatelstwa polskiego (Krzysztofa B.), który jest podejrzany o składanie w imieniu swoich klientów, w większości Polaków, zeznań podatkowych do holenderskiego urzędu skarbowego, mających na celu oszukanie tegoż urzędu,  jest niebagatelnym argumentem do tego aby rozważnie wybierać biuro rachunkowe, któremu zamierzamy powierzyć swoje rozliczenie.  

- reklama -

Sprawą zajęły się najwyższe służby holenderskie. Jak informuje Rząd Holenderski na swojej stronie internetowej rijksoverheid.nl holenderska Służba ds. Informacji i Postępowania Podatkowego FIOD (Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdiens) wszczęła śledztwo, a dochodzenie jest prowadzone przez biuro prokuratury Functioneel Parket. Zatrzymanemu mężczyźnie Krzysztofowi B. właścicielowi znanej firmy z oddziałami zarówno w Polsce (m.in. w Raciborzu) jak i Holandii, zarzuca się, że mimo zmiany przepisów prawa wykonywał holenderskie rozliczenia podatkowe za rok 2013 dla pracowników sezonowych podając jakoby pracowali na terenie Holandii przez cały rok,  mimo iż osoby te pracowały tam jedynie kilka miesięcy i zobowiązane były podać w zeznaniu podatkowym dokładny i co ważne prawdziwy okres zatrudnienia. Należy mieć na uwadze, iż  holenderski urząd skarbowy także po wydaniu decyzji podatkowej ma możliwość skontrolowania danego podatnika nawet do 3 lat wstecz. Na wielu forach internetowych pracownicy sezonowi polecali sobie usługi tegoż biuro bo wylicza najwyższe zwroty podatku. Teraz zapewne większość osób, które zleciły wykonanie swoich rozliczeń podatkowych w oddziałach biura rachunkowego Krzysztofa B. zostanie wezwana do zwrotu pieniędzy, co dla Polaków pracujących za granicą sezonowo może okazać się dużym problemem.

Okres zatrudnienia a wysokość zwrotu

Od 2013 roku wprowadzona została w Holandii zasada proporcjonalności w ulgach podatkowych w odniesieniu do okresu zatrudnienia. Oznacza to w praktyce, że osobom zatrudnionym w Holandii w okresie krótszym niż rok przysługuje proporcjonalnie 1/360 ulgi za każdy przepracowany dzień. Skutkiem wprowadzenia nowych zasad są niestety niższe kwoty zwrotów. I tak osoby które do tej pory bez większego trudu mogły otrzymać średnio około 1000 euro zwrotu podatku po zmianach przepisów mogą liczyć na około 200 euro. Jak widać na powyższym przykładnie różnica jest znaczna. Co więcej w wyniku powyższych zmian pojawiła się również spora grupa podatników których rozliczenie wskaże zero zwrotu podatku. Niestety pojawią się też takie osoby które będą musiały dokonać dopłaty do holenderskiego urzędu skarbowego. Jednocześnie obserwujemy, że holenderski urząd skarbowy coraz częściej wzywa polskich podatników do złożenia deklaracji podatkowych. Ponadto przepisy obligują wszystkich podatników, którzy posiadają niedopłatę podatku do złożenia rozliczenia. Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje nałożeniem przez Holenderski urząd skarbowy dotkliwej kary pieniężnej w kwocie od 226 euro nawet do 4920 euro.

Rozważnie wybierzmy biuro rachunkowe

Mając na uwadze powyższe argumenty przykładajmy większą wagę do wyboru biura rachunkowego. Szczególne podejrzenia powinny wzbudzić zwłaszcza zbyt wysokie zwroty podatków obiecywane przez pracowników biura rachunkowego czy też ich niechęć do przedstawienia obowiązujących przepisów podatkowych. Zapytajmy też czy biuro posiada odpowiednie uprawnienia do świadczenia usług rozliczeniowych. Wszystkim osobom którym zależy na rzetelnej i solidnej obsłudze, wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i fachowej radzie w zakresie rozliczeń podatkowych zarówno zagranicznych jak i krajowych, polecamy skorzystanie z usług firmy Tax Perfecta. Fachowy personel z szeroką wiedzą zaproponuje najkorzystniejsze w ramach prawa rozliczenie państwa podatku. Korzystając z usług Tax Perfecta mogą być państwo pewni że rozliczenie zostanie wykonane zgodnie z obowiązującym prawem. Pewność dobrze rozliczonego podatku i dopełnienia formalności w zagranicznych urzędach skarbowych to bezcenny spokój którego nie zastąpi nawet największa kwota zwrotu podatkowego pozyskana w nieuczciwy i ryzykowny sposób.

Pomoc w pozyskaniu zwrotu podatku

Tax Perfecta Centrum Podatkowe – to doświadczone biuro rachunkowe zajmujące się pozyskiwaniem zwrotu podatku zagranicznego dla osób legalnie pracujących po za granicami Polski. Jesteśmy obecni na lokalnym rynku od ośmiu lat. Firma oferuje usługi rozliczenia podatkowego z Holandii, Niemiec, Belgii, Austrii, Wielka Brytanii, Norwegii, Danii. Oprócz tego firma Tax Perfecta pomaga w uzyskaniu zasiłku rodzinnego z Holandii, Niemiec i Austrii oraz wielu innych dodatków i ulg podatkowych. Tax Perfecta świadczy również usługi rozliczenia z urzędem skarbowym w Polsce oraz rozliczeń zerowych do zagranicznych urzędów skarbowych. Ponadto firma pomaga w pozyskaniu dokumentu rocznego od zagranicznego pracodawcy, druku E301 potwierdzającego okres zatrudnienia za granicą oraz nieprzysięgłym tłumaczeniu pism urzędowych. Więcej informacji na stronie www.perfecta-podatki.pl.

 

 

 
Tax Perfecta Centrum Podatkowe
ul. Głowackiego 13
47-400 Racibórz

tel.: 32 415 15 60, 785 902 277
www.perfecta-podatki.pl

 

 

 

/Artykuł sponsorowany/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here