Płatne parkowanie pod szpitalem?

1

Pod szpitalem nie byłoby kłopotu z parkowaniem, ale ludzie chcą postawić auto jak najbliżej. Najlepiej pod samym wejściem – twierdzi Ryszard Rudnik

 

- reklama -

O trudnościach z zaparkowaniem pod raciborskim szpitalem mówi się od wielu lat. Od czasu do czasu pojawiają się sugestie, by parking pod lecznicą uczynić płatnym – raciborski szpital jest jednym z nielicznych w okolicy, pod którym można zaparkować za darmo. Również dyrektor Ryszard Rudnik jest zdania, iż wydzierżawienie terenu podmiotowi prywatnemu w jakimś stopniu uregulowałoby tę kwestię. Wiąże się to jednak z dłuższym okresem dzierżawy, gdyż ktoś kto poniósłby koszty związane z urządzeniem parkingu chciałby na tym zarobić, a trzyletnia dzierżawa (bo taka jest w kompetencji dyrekcji szpitala) raczej tego nie zapewnia. A ku temu nie ma woli we władzach powiatu, który nadzoruje lecznicę.

Dyrektor zwraca uwagę, iż szpital dysponuje parkingami wewnętrznymi. Problem w tym, iż mało kto z nich korzysta, choć są ogólnodostępne. – Nikt nie zabrania tam wjechać, niestety ludzie chcą parkować pod samymi drzwiami – kończy dyrektor.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here