Kwesta w Kuźni Raciborskiej już po raz dziesiąty

0

Przed bramą cmentarza w Kuźni Raciborskiej wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej.30 października – 1 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej.
    
Będzie to już 10. edycja akcji, której organizatorem od początku jest kuźniańskie Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W przedsięwzięcie – poza członkami TMZR – włączą się uczniowie miejscowego gimnazjum, a także osoby niezrzeszone.
    
– Zebrane w tym roku datki będą – wraz z kwotą zebraną w ubiegłym roku (5312,35 zł) zostaną przeznaczone na remont monumentalnego grobowca Antona Magnusa Schoenawy – twórcy przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie jego zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek "Rafamet" – tłumaczy Halina Wyjałdowska, przewodnicząca Koła TMZR w Kuźni Raciborskiej.
    
Zbiórka trwać będzie trzy dni. Kwestujących będzie można spotkać z puszkami w następujących dniach: 30 października w godz. 16:00-19:00, 31 października w godz. 8:00-19:00 i 1 listopada również w godz. 8:00-19:00. Podobnie jak w minionych latach każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę przedstawiającą jeden z wyremontowanych obiektów.
    

/p/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here