Dyplom od Ministra Edukacji Narodowej dla Gimnazjum nr 5

0

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez MEN pt. „Książki naszych marzeń”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

Dziś dostaliśmy dyplom i podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej.Na potrzeby konkursu minutowy filmik promujący czytelnicze zainteresowania młodzieży pt. „W 60 sekund dookoła książek” nakręciła Karolina Wolny, uczennica klasy IIB, która wzięła na siebie trudną rolę operatora i montażysty. Na planie filmowym pojawili się uczniowie: Natasza Malinowska, Maciek Małek, Kamil Porwoł, Monika Warzecha i Dominika Mazurek, w ciekawy sposób opowiadający o książkach dla nich ważnych. Filmik został umieszczony na platformie YouTube.

Uczniowie zebrali również propozycje książek do listy „Książki naszych marzeń”. Okazało się, że młodzież dobrze orientuje się, jakie nowe pozycję książkowe są obecne na rynku wydawniczym i które chcieliby przeczytać. Na podstawie propozycji powstała lista 50 najpopularniejszych tytułów, wśród których znalazły się m. in.: seria Brandona Mulla „Baśniobór”, seria Cassandry Clare „Dary Anioła” oraz „Gwiazd naszych wina” Johna Greena.


Konkurs pilotowały panie Barbara Sput i Grażyna Chudy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here