Krzysztof Kasznia Wolontariuszem Roku 2016 [ZDJĘCIA]

0

Swoją postawą inspiruje inne bezdomne osoby do tego, by zrozumiały, że aby coś otrzymać, najpierw muszą coś od siebie dać. Statuetkę Laur Wolontariatu otrzymał Krzysztof Kasznia.

- reklama -

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzono również w Raciborzu. Święto było okazją, by wyróżnić osobę, która odznacza się dobroczynną, społeczną działalnością na rzecz mieszkańców miasta. – Najczęściej pamiętamy o wolontariuszach w takich sytuacjach jak katastrofy czy powodzie, kiedy mówi o tym telewizja. Natomiast o wolontariuszach, którzy codziennie pomagają innym, mówi się trochę mniej – zauważył podczas uroczystości w Raciborskim Centrum Kultury prezydent Mirosław Lenk.

Nominowani do nagrody byli: Teresa Okaj, Aneta Jurczyk, Arek Tobiasz i Krzysztof Kasznia. Ostatecznie statuetka Laur Wolontariatu 2016 wraz z nagrodą pieniężną powędrowała do Krzysztofa Kaszni.

Krzysztof Kasznia ma 42 lata i od prawie trzech mieszka w Domu dla Bezdomnych Arka N w Raciborzu. Mimo przeciwności losu dzielnie i z uśmiechem walczy o lepszą przyszłość. Swoją postawą inspiruje inne bezdomne osoby do tego, by zrozumiały, że aby coś otrzymać, najpierw muszą coś od siebie dać. Wyróżnia go duże zaangażowanie, a pracy na rzecz schroniska poświęcił niezliczone godziny. Wykonuje m.in. prace konserwatorskie, a poproszony o pomoc nigdy nie odmawia. Pod jego nazdorem są również pralnia i kotłownia. Wyszedł też z inicjatywą remontu świetlicy i pokoji. Największą nagrodą dla Krzysztofa Kaszni za wykonaną pracę jest uśmiech współmieszkańców.

/kp/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here