
30-latek, będący sprawcą kolizji, 21 grudnia na ul. Brzeskiej, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a 44-letni pasażer ponad trzy promile.
O ucieczce kierowcy i pasażera zawiadomił policję poszkodowany w trakcie kolizji na ulicy Brzeskiej w Raciborzu 21 grudnia po godz. 17:30. Ucieczka uszkodzonym samochodem zakończyła się po kilkunastu metrach. Za kierownicą nissana siedział 30-latek, pasażerem był jego 44-letni kolega. Obaj byli nietrzeźwi, po przebadaniu alkomatem 30-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast 44-letni pasażer ponad trzy promile. – Obecny na miejscu poszkodowany rozpoznał pasażera pojazdu jako kierującego podczas kolizji, czyli jak ustalili mundurowi po zdarzeniu panowie zamienili się miejscami, co w obu przypadkach nie wyszło im na dobre – wyjaśnia Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu. Nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia i wyjaśnienia swojego negatywnego zachowania. Grozi im nawet 2 lata więzienia.
Fot. KPP Racibórz
oprac. /j/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




