Racibórz Mekką siatkówki plażowej i hokeja? Świetlana przyszłość na wyciągnięcie ręki

Mistrzostwa Polski w plażówce w Raciborzu

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej transmitowane na żywo w Polsacie? To bardzo możliwe. Choć miasto musiałoby wyłożyć niemałe pieniądze, prezydent uważa iż gra jest warta świeczki.

- reklama -

Na początku lutego Mirosław Lenk spotkał się z przedstawicielami raciborskiej firmy działającej na rynku siatkarskim. Rezultatem tego spotkania są starania Raciborza o organizację Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Jeśli tylko działania wysoko oceni siatkarska centrala – a akcje Raciborza stoją ponoć bardzo wysoko – impreza odbędzie się w lipcu.

Koncepcja jest taka, że rozgrywki odbywały by się na kilku specjalnie powstałych w tym celu boiskach z centralną areną specjalnie w tym celu powstałą na zamku piastowskim. – Boiska są po naszej stronie – poinformował dziś na sesji prezydent Lenk. Nie ukrywa, iż organizacja to dość kosztowne przedsięwzięcie, ale wydanie 200 tysięcy uważa za uzasadnione mając na uwadze potencjalne korzyści.

A te są niebagatelne. Trwająca 4 dni impreza ściąga największe gwiazdy tej dyscypliny i jest na żywo transmitowana na antenie głównej Polsatu, a także w Polsacie Sport. Poza tym boiska które powstaną, pozostają i będą służyły raciborzanom (poza tym zaimprowizowanym na zamku, rzecz jasna).

Jest też szansa na remont czy przebudowę raciborskiego lodowiska, a wszystko to za sprawą studentów. Duża ich grupa gra w hokeja w klubach w okolicznych miastach, zdobywając jednocześnie wykształcenie w naszej PWSZ, co niejako czyni Racibórz małą lokalną Mekką tej dyscypliny sportu. 6-7 czerwca w Raciborzu zaplanowane jest wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji sportu, a to szansa na lobbowanie o przekazanie środków na inwestycje w nasze lodowisko.

Paweł Strzelczyk

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here