Sanepid zyskał potężny bat na uchylających się od szczepień

szczepienia

Przypadki rodziców odmawiających szczepienia swoich dzieci (w powiecie raciborskim w 2016 roku było ich 55) będą zgłaszane do Urzędu Wojewódzkiego. Organ ten wydaje decyzje przymuszające ich to tego obowiązku.

- reklama -

Wykonawstwo szczepień w powiecie raciborskim jest na dobrym, wysokim poziomie. Przekracza 98 % większości obowiązkowych szczepień dla dzieci. – Nie jest to takie typowe i oczywiste, że taki poziom zaszczepialności jest w całym kraju. Nasz powiat jest jednym z lepszych – relacjonowała w trakcie marcowej sesji rady powiatu Karina Talabska (PSS-E Racibórz). Wszystko to rezultat dobrej współpracy służb z zakładami leczniczymi realizującymi programy szczepień.

Ruchy antyszczepionkowe pojawiają się bardzo incydentalnie. Choć liczba dzieci odsuniętych od szczepień decyzją rodziców wzrosła z 21 przypadków w roku 2015 do 55 w roku 2016, nadal jest to margines nie wpływający na realizację programu. Sanepid zyskał jednak możliwość, by liczbę uchylających się od obowiązku zmniejszyć. W 2016 roku po raz pierwszy Urząd Wojewódzki (delegowany do prowadzenia egzekucji szczepień) wdrożył działania represyjne. Pierwsze przypadki rodziców uchylających się od zaszczepienia dziecka zostały już do UW zgłoszone celem przymuszenia ich do tego.

Paweł Strzelczyk

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. kto zapłaci za leczenie powikłań poszczepiennych, ach nikt… bo przecież to nigdy nie jest po szczepieniu, nawet jak wystąpi bezpośrednio po!

  2. A przepraszam to my dalej żyjemy w PRLu?! Z taką lekkością się tu pisze o przymuszania czy wymuszeniu?! Jakby to było takie wspaniałe. Toż to system represyjny, idziemy w kierunku totalitaryzmu

  3. Niech szanowny Sanepid zainteresuje się ściekami komunalnymi odprowadzanymi z prywatnych posesji !!!
    Przelew z szamba na ulicy Agaty zasila rów melioracyjny

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here