Rafako na misji gospodarczej w Kazachstanie

rafako polska misja gospodarcza kazachstan

Rafako stale stara się pozyskiwać nowe kontrakty i kolejne rynki na świecie. Pod koniec marca raciborska spółka uczestniczyła w polskiej misji gospodarczej w Kazachstanie.

W dniach 26-30 marca w Atyrau i Astanie Kazachstanie przebywała polska misja gospodarcza. Wśród kilkunastu polskich firm, które wzięły w niej udział, było Rafako S.A. Organizatorem wydarzenia był Polski Klaster Eksporterów Budownictwa, którego Rafako jest członkiem od pół roku. Jest to instytucja zrzeszająca polskie firmy z branży budowlanej, które wspólnie dążą do zdobywania nowych projektów na rynkach zagranicznych.

Misja do Kazachstanu jest pierwszą celową misją branży budowlanej oraz wynikiem wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce i przedstawicieli Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Banku Gospodarstwa Krajowego w Kazachstanie w minionym roku. Głównym celem wydarzenia było rozpatrzenie możliwościami realizacji projektów na terenie Kazachstanu oraz zapoznanie się z lokalnymi wymogami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Były również prowadzone rozmowy na temat trzech wyłonionych projektów inwestycyjnych oraz rozeznania możliwości prac na wielkich budowach w Kazachstanie. Po spotkaniu powstała lista potencjalnych projektów do realizacji na terenie Kazachstanu, przy analizie finansowania ze strony polskich instytucji.

- reklama -

Rafako wzięło udział w spotkaniu branżowym w Kazachstanie po raz trzeci. Jak wyjaśnia Jakub Sitek, dyrektor ds. relacji z klientami Rafako, Kazachstan to rynek, na którym spółka chciałaby zaistnieć. – W trakcie wydarzenia prowadziliśmy wiele ważnych rozmów z urzędami i biurami inwestycyjnymi, które odpowiadają tam za realizację różnych projektów. Obecnie pracujemy nad zadaniami, aby móc złożyć ofertę naszym partnerom kazachskim. Wyraźnie widzimy szansę, aby nasze produkty mogły być na tamtejszym rynku zainstalowane. Oferujemy najwyższej jakości technologie, które nie tylko chcemy sprzedać, ale także wprowadzić na kazachski rynek – mówi Jakub Sitek.

Rafako ma już na swoim koncie realizacje na rynku azjatyckim. Raciborska Spółka dostarczyła tam kotły, elementy kotłowe, panele rurowe czy elementy ciśnieniowe. Obecnie firma dąży do nawiązania jak najszerszej współpracy z tamtejszymi podmiotami i uczestniczenia w przetargach na większe inwestycje w energetyce.

fot. Magdalena Matusik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here