Uważaj, komu wynajmujesz! 100 tys. zł kary za nielegalny automat do gier

Wynajmujesz - Ryzykujesz 100 000 zł: Nowelizacja ustawy o grach hazardowych

Z początkiem kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych.

Przed udostępnianiem powierzchni lokali na nielegalne automaty do gier przestrzega Izba Administracji Skarbowej w Katowicach. Od początku kwietnia, aby zagwarantować lepszą ochronę graczy i zlikwidować tzw. „szarą strefę”, za każde nielegalne urządzenie do gier właściciel lokalu zapłaci karę w wysokości nawet 100 000 złotych od jednego automatu:

- reklama -

Art. 89 ust. 1. pkt. 3 ustawy o grach hazardowych
Karze pieniężnej podlega posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa;

Art. 89 ust. 1. pkt. 4 ustawy o grach hazardowych
Karze pieniężnej podlega posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;

Art. 89 ust. 4 pkt. 3 ustawy o grach hazardowych
Wysokość kary pieniężnej wymierzonej w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt. 3 i 4 – wynosi 100 tys. zł od każdego automatu.

Szczegółowych informacji o obowiązujących przepisach w zakresie urządzania gier hazardowych udziela Krajowa Informacja Skarbowa: 801 055 055 (infolinia), 22 330 03 30 (z tel. kom.).

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here