W Bieńkowicach odbył się VII Festiwal Pozytywnych Wartości [ZDJĘCIA]

VII Festiwal Pozytywnych Wartości
VII Festiwal Pozytywnych Wartości

„Prawdziwe dobro czyni się niepostrzeżenie, powoli, codziennie w zwykłych sprawach” – te słowa bł. Piotra Jerzego Frassatiego były myślą przewodnią tegorocznego Festiwalu Pozytywnych Wartości.

17 maja Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach już po raz siódmy zorganizował Festiwal Pozytywnych Wartości. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa bł. Piotra Jerzego Frassatiego, określanego przez św. Jana Pawła II mianem „Człowieka Ośmiu Błogosławieństw”: „Prawdziwe dobro czyni się niepostrzeżenie, powoli, codziennie w zwykłych sprawach”. Frassati poprzez proste czyny skierowane w stronę ludzi ubogich, ciepiących napełniał swoją codzienność nadzieją i pokojem, by szukać w ten sposób drogi do własnego szczęścia. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi docierał do najbardziej zapomnianych i smutnych miejsc, by czynić tam dobro i budzić nadzieję.

Ideą festiwalu jest m.in. prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, a także popularyzacja twórczości plastycznej i literackiej młodych ludzi, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, tańca, jak również szeroka integracja osób niepełnosprawnych w środowisku szkolnym.

- reklama -

W środę przed publicznością zaprezentowali się soliści, duety i zespoły wokalne, wyłonieni komisyjnie podczas przesłuchań, które odbyły się w ZSO Bieńkowice. Ogłoszono także wyniki konkursów: muzycznego, plastycznego i literackiego, w których wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Przyznano też nagrodę „Przyjaciela Pozytywnych Wartości” dla patronów honorowych festiwalu oraz osób zaangażowanych w to wydarzenie. Ponadto dzieci, młodzież i osoby dorosłe wzięły udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych animowanych przez osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy próbowali gry na gitarze i pisania tekstu, tańców street dance i breake-dance oraz śpiewali i gotowali.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here