IV Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych [ZDJĘCIA]

Do zawodów przystąpili wychowankowie 8 ośrodków wychowawczych. W klasyfikacji drużynowej niepokonana była drużyna z Rud. Indywidualnie dwa miejsca na podium zajęli podopieczni MOW z Kuźni Raciborskiej.

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. już po raz czwarty Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Inicjatywa wędkowania w duchu sportowej rywalizacji oraz szeroko pojętej zasady „fair play” spowodowała, że do Rud przyjechały drużyny z różnych zakątków Polski. Jak w latach ubiegłych, tak i tym roku, dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka, dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego, zawody odbyły się na akwenie należącym do klasztoru.

- reklama -

W mistrzostwach wzięło udział 8 drużyn z całej Polski: Włocławka, Kuźni Raciborskiej, Wałbrzycha, Puław, Nysy, Leśnicy, Babimostu oraz Rud.

Zawody rozegrano w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Sylwester Wasik.

Po upływie trzech i pół godziny zmagań wędkarskich sędzia główny zakończył zawody sygnałem dźwiękowym i przystąpił do ważenia ryb, ustalając tym samym kolejność zajętych miejsc.

Oto wyniki:

W klasyfikacji drużynowej – Wałbrzych miejsce VII, Włocławek miejsce VII; Babimost miejsce VI; Kuźnia Rac. miejsce V; Puławy miejsce IV; Nysa miejsce III; Leśnica miejsce II; Rudy miejsce I

W klasyfikacji Indywidualnej – miejsce IV Sierpień Dominik MOW w Puławach; miejsce III ex aequo Muszelik Mateusz MOW w Rudach oraz Kuśmierz Sebastian MOW w Kuźni Rac.; miejsce II Brzeski Paweł MOW z Kuźni Nysie; miejsce I Dziuba Paulina MOW w Leśnicy.

Na uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczania nagród i medali przybył burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, oraz członek zarządu powiatu raciborskiego Andrzej Chroboczek.

Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów był przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego w Rudach. Na koniec dnia tradycyjnie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Dodatkowo odbył się mecz plażowej piłki siatkowej z udziałem podopiecznych z ośrodka w Leśnicy i Rud – była to sportowa forma integracji a zarazem rywalizacji między środkowej.

Patronat nad IV Mistrzostwami Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych objął Pocysterski Zespoł Klasztorno – Pałacowy w Rudach oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

oprac. /mh/

fot. MOW Rudy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here