Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Raciborzu. Prawie 400 uczestników

„66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK

Zlot turystów kolarzy zostanie uroczyście otwarty na Zamku Piastowskim. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy.

- reklama -

„66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK” w Raciborzu odbywać się będzie od 12 do 19 sierpnia. Zlot jest imprezą międzynarodową, w której udział bierze co roku około pół tysiąca turystów kolarzy z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy. Podobne imprezy są organizowane dwa razy w roku w różnych częściach naszego kraju. Przedsięwzięcie wspiera Urząd Miasta Racibórz, Starostwo Powiatowe oraz Zarząd Główny PTTK.

Uczestnicy przez tydzień będą przebywać na ziemi raciborskiej, poznawać ją, zwiedzać ciekawe obiekty i zabytki. Zgłoszenia udziału w imprezie trwały do końca czerwca. Zapisało się w tym roku około 400 turystów. Uroczyste otwarcie zlotu odbędzie się w 13 sierpnia o godz. 11.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Raciborza i okolic. W programie m.in. profesjonalny pokaz trialu rowerowego.

W trakcie zlotu uczestnicy pokonywać będą codziennie dwie trasy rowerowe, m.in. na Górę Św. Anny, do Baborowa, Opactwa Cystersów w Rudach oraz czeskich miast Ostrawa i Opava. Dla uczestników przygotowano pakiety startowe. Zawierające m.in. mapę, koszulki zlotowe, bidony, metalowe znaczki zlotowe, poczęstunki a także możliwość wykupienia noclegów, wyżywienia i dodatkowych wycieczek autokarowych.

/j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here