Coroczny konkurs na najładniejszą elewację zniknie?

konkurs staszica

Prezydent wolałby pieniądze wydawane na nagrody w konkursie na najładniejszą elewację przeznaczyć bezpośrednio na raciborskie zabytki.

- reklama -

Ostatnia edycja konkursu na najładniejszą elewację zakończyła się małym skandalem. Jedna ze wspólnot nie pogodziła się z rozstrzygnięciami i skierowała do rady miasta skargę na prezydenta. Wspólnota ta nie spełniła warunków aby wystartować w konkursie, a decyzję podjęła komisja konkursowa, ale i tak winien jest Lenk, który własnoręcznym podpisem zatwierdził decyzję.

Konkurs z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, którzy skuszeni atrakcyjnymi finansowo nagrodami (nawet 60 tys. zł) remontują swoje budynki przyczyniając się do poprawy estetyki. Takie były zresztą założenia pomysłodawców. Przypomnijmy, udział mogą wziąć zarówno właściciele domków jednorodzinnych, jak i wspólnoty. Nagrody przyznawane są od lat, nie wiadomo jednak czy konkurs będzie kontynuowany. – Jego formuła powoli się wyczerpuje. Co roku zgłasza się po kilkudziesięciu uczestników, więc nie trzeba już motywować mieszkańców do odnawiania elewacji, bo sami to robią – tłumaczy Mirosław Lenk dodając, iż ostatnie edycje odbyły się tylko dlatego, że domagali się tego mieszkańcy.

Co zatem z pieniędzmi przeznaczonymi dotychczas na nagrody? – Wolałbym przeznaczyć je na renowacje zabytków – podsumowuje prezydent.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here