Felieton: Cyrankiewicz, Goebbels, nazizm i tsunami. Jest coś gorszego niż Kaczyński?

kaczyński

Dyktatura! Po dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości nie ma już wątpliwości – demokracji i wolności trzeba bronić na każdy możliwy sposób. Może nawet siłą. Byle położyć tamę złu.

- reklama -

Gorąco w sejmie. Gorąco pod sejmem. Gorąco wśród parlamentarzystów i zwolenników opozycji spod znaku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Forsowane przez PiS zmiany w sądownictwie powodują wrzenie. Nie oceniając, czy reforma sądownictwa jest słuszna i potrzebna czy nie, czy można by przeprowadzić ją w inny sposób, czy też zmiany są zbyt daleko idące czy niezgodne z konstytucją. Zmiany są faktem. PiS jako partia posiadająca większość w sejmie realizuje to, co zapowiadała w kampanii wyborczej. Cokolwiek by na ten temat nie mówić, w sposób jak najbardziej demokratyczny. Podczas głosowania w parlamencie.

Grzegorz Schetyna, lider PO i (po odstrzeleniu z KOD-u Mateusza Kijowskiego, i kolejnych kompromitacjach i tak lecącej na łeb w sondażach Nowoczesnej z Ryszardem Petru na czele) całej opozycji, stawia sprawę jasno:

– Wiemy, że tylko w sposób spektakularny, pokazując i uruchamiając emocje, także tu w parlamencie i poza nim, będziemy mogli zablokować to złe prawo. To jest koniec epoki, koniec demokracji w Polsce. Dlatego bardzo twardo będziemy stawać i utrudniać wprowadzenie tego koszmarnego prawa – zapowiedział stawiając sprawę jasno. Wszyscy parlamentarzyści PO mają robić co w ich mocy, w każdy możliwy sposób, aby tylko zaszkodzić PiS i jego dążeniom.

lenartowicz

Racibórz i okolice w tej kadencji reprezentuje w sejmie Gabriela Lenartowicz, zerkamy więc na jej profil na Facebooku, jak wywiązuje się z prikazu przewodniczącego. Dotychczas posłanka głównie publikowała posty piętnujące ministra Szyszkę i wycinanie drzew, czy to najpierw w miastach, czy później w Puszczy Białowieskiej. Nie obyło się po drodze bez dramatycznej śmierci wiewiórki. Co widzimy? Gabriela Lenartowicz, podobnie jak cała Platforma, wzorowo wywiązuje się z rozkazu Schetyny i publikuje (spontanicznie i jakże oryginalnie, ale przynajmniej bez tak absurdalnej maniery i błazenady jaką widać np. u posłów Nitrasa, Pomaski czy Neumanna – ten to dopiero odleciał) takie, jakby to określić, śmiesznostki:

Jak zauważył jeden z komentujących, mowa nienawiści to to nie jest. Po prostu konstruktywna krytyka.

Ze swojej strony doradzam trochę umiaru. Nie żeby bronić Kaczyńskiego. Niech sam się broni. Sugeruję umiar z  czystego pragmatyzmu. Już teraz Kaczyński stawiany jest wśród najgorszych i powoli przestaje to robić jakiekolwiek wrażenie, jakiś czas i po prostu zabraknie skali. Skoro już teraz Kaczyński=Hitler a PiS=nazizm, to z czym zestawić to za miesiąc, trzy miesiące, pół roku, rok? Bin Laden? Państwo Islamskie? Hiroszima i Nagasaki? Ludobójstwo w Rwandzie? Kim Dzong Il? Fiat multipla? Wszystko to zło, ale wszystko już było, a Hitler i nazizm chyba wyczerpuje temat (na marginesie, i to wszystko pod hasłami o wolności, demokracji, tolerancji i walce z mową nienawiści). Co będzie następne? Pole manewru nie jest zbyt szerokie, albo wręcz nie istnieje. Chyba, że opozycja (z Platformą Obywatelską na czele) już wie, że kadencja obecnej władzy – choć od wyborów minęły dwa lata i jest zaledwie na półmetku – rach ciach i przy pomocy ulicy i zagranicy jest już zakończona.

I jeszcze jedna uwaga w tym temacie, odnośnie pogróżek posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza pod adresem dziennikarzy TVP, że „wszyscy skończycie jak Urban”. Czyli co? Życzy im jak najgorzej czy dobrze? Rzucone w emocjach słowa są kuriozalne. Po pierwsze Urban, po roku 89 zwalczający polityków wywodzących się z solidarności – od unii demokratycznej i gazety wyborczej począwszy – dziś jak najbardziej sprzyja antypisowskiej opozycji i nienawidzi formacji Kaczyńskiego. Są więc po jednej stronie barykady. Po drugie, od momentu powstania tygodnik Urbana NIE przez dekadę bił rekordy sprzedaży polskiej prasy, nabijając już i tak napęczniałą kasę rzecznika prasowego peerlowskiego rządu. Urban przynajmniej od ćwierćwiecza pławi się w luksusie. Czy „skończycie jak Urban” to złorzeczenie, czy wręcz przeciwnie, życzenie jak najlepszego?

GW

- reklama -

18 KOMENTARZE

 1. Lenartowicz to lokalna karierowiczka celebrytka, która dzięki partyjnym układom skakała ze stołka na stołek, bo wiecznie jej było mało. Dla kariery jest gotowa wszystko powiedzieć, każdą wartość sprzedać, byle jej guru Schetyna obiecał jakiś stołek. Zadowoli się nawet cieniem stołka i podpisze cyrograf z diabłem.

  • „Eunuch i krytyk z jednej są parafii- obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.” Wujek dobra rada – czyli prowincjonalny felietonista nie ukrywający swoich preferencji politycznych. Doczekałeś się, że twoja opcja rządzi i spodziewasz się profitów, jak cała banda misiewiczów. Nie ma już niezależnego dziennikarstwa – jest tylko banda lizusów chcąca się za wszelką cenę przypodobać władzy.

  • Ni mosz chopie zielonego pojecia, ani o układach, ani tym bardziej o wartościach. Jesteś cynicznym trolem, zawodowym hejterem, któremu placą za kazdy niepochlebny komentarz o Lenartowicz. Wyr..ha cie ten twoj Kaczynski jak i caly naród wyru..a za chwile. Czuwaj, bo nie znasz dnia ani godziny!

 2. Pani Gabrielo ! to właśnie w PRL-u obsadzono stanowiska sędziowskie w myśl cytowanej przez Panią , socjalistycznej doktryny dr. Gebelsa .Wskutek zdrady Polski przy okrągłym stole (przez różnej maści Bolków) tę doktrynę kontynuowano w III Rp. Przyszedł czas na zmiany !!!. Pozostał wam tylko kwik ryja odcinanego od koryta

 3. prosta kobieta z Krzanowic nie wiadoma jakim sposobem znalazła się w sejmie i zamiast cicho siedzieć i uczyć się zajmuje się pseudointeligentnymi dywagacjami .pani z krzanowic najpierw wiedza i inteligencja a potem do farosza spowiadać sięz głupot pisanych w tym miejscu.

 4. Pani Gabrysiu, kto Panią upoważnił do publikacji takich porównań i obraźliwych bzdur, jątrzących nastroje społeczne w Polsce. Wiem, dostaliście polecenia Waszego komitetu politycznego P.O. i przywódcy totalnej opozycji Pana Schetyny. I robicie to, każdy poseł w różny sposób na swoim terenie.
  Dokąd zmierzacie za wysokie , państwowe honoraria z kieszeni wszystkich obywateli.
  Nic konkretnego nie proponujecie, oprócz negowania wszystkiego co zmierza do wprowadzenie
  konstruktywnych zmian we wszystkich dziedzinach życia społecznego w nasze ojczyźnie.
  Mylicie się. To wcale nie pomoże Wam w otrzymaniu intratnych stanowisk. Bo tylko na tym Wam zalęży.

  • Do Krystyny,
   Ślepota, zacietrzewienie i zwykła głupota. To wszystko co mogę napisać w odpowiedzi na pani komentarz.
   Brak jakiegokolwiek obycia politycznego. TV TRWAM, Radio MARYJA, TVP1 to są pani opiniotwórcze źródła?
   A stałaś, kobieto, na granicy PRL/NRD po kilkanaście godzin? Cieszyłaś się wieńcem z papieru toaletowego na szyi, cudem kupionym w kiosku? A kartki na mięso, masło miałaś? Skoro nie – to życzę ci z całego serca aby zniknęła strefa Schengen, żebyś po paszport stała 3 miesiące pod błaszczakową policją, żeby traktowali cię na granicy jak terrorystkę i przekopali wszystkie bagaże, żeby masło kosztowało 20 zł a kawa była nieosiągalnym luksusem. Aby mydło, szampon, proszki były praktycznie nieosiągalne. I będziesz wtedy cuchnęła, jak cały ten PiS. Życzę ci tego, bo od tego czego uciekłem. Bo strajkowałem przeciwko komuchom. Ale już stary jestem. I ręce mi opadają, jak czytam takie brednie, jak twoje.
   Pisz, myśl i rób tak dalej a to, co masz w tej chwili stanie się jedynie wspomnieniem.
   A zaimki specjalnie pisze małą literą, bo do takich jak ty nie mam żadnego szacunku.
   Ukryta opcja niemiecka, II sort itd. Wybierz sobie, kobieto…

  • Teraz wiem, że kaczyści mają klapki na oczach i uszach. Nie słyszycie, nie widzicie a przede wszystkim nie myślicie. I to jest najgorsze. Bo nawet jeżeli chciałeś mnie obrazić to ci się nie udało. Bo widzę, że nie rozumiesz nawet tak podstawowego terminu jak „tubylec”. Abyś nie musiał do PiS-u latać z prośbą o wyjaśnienie to pomogę ci:
   Wg Słownika Języka Polskiego PWN:
   tubylec
   1. «człowiek należący do rdzennej ludności miejscowej»
   2. «stały mieszkaniec jakiegoś terenu»
   Są zaoczne szkoły w Raciborzu. Spróbuj, może ci się uda coś skończyć..
   . A jak nie to proś Boga o zdrowie bo o rozum może być trochę za późno….

 5. Nie kocham Lenartowiczowej, ale teraz będę ja popierać! Przyszedł czas,ze wszyscy świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą skandaliczna działalność PIs musimy wspólnymi siłami odsunąć tych szaleńców od władzy. Nikt, od czasów budowania socjalizmu, bardziej nie szkodził Polsce, niż ta sekta zwana partia. Sam fakt, ze krajem zarządza prezes, facet, który nie posiada mandatu, by rządzić, bo nikt bo nie wybral!!! Absolutne KURIOZUM!!!! Premier, prezydent i ministrowie musza pytać go czy mogą…..Zacznijcie myśleć i działać, bo odplywamy z kaczystami do…kaczych dołów…Nasz kraj schodzi na margines…,a to dopiero początek! Przeżyłem poprzedni system…I nie chce jego powrotu!!!!Jeśli ta osoba znowu zapyta, kto mnie upoważnia do posiadania własnego zdania, odpowiadam jej,ze ja sam!

 6. Nie kocham Lenartowiczowej, ale teraz będę ja popierać! Przyszedł czas,ze wszyscy świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą skandaliczna działalność PIs musimy wspólnymi siłami odsunąć tych szaleńców od władzy. Nikt, od czasów budowania socjalizmu, bardziej nie szkodził Polsce, niż ta sekta zwana partia. Sam fakt, ze krajem zarządza prezes, facet, który nie posiada mandatu, by rządzić, bo nikt bo nie wybral!!! Absolutne KURIOZUM!!!! Premier, prezydent i ministrowie musza pytać go czy mogą…..Zacznijcie myśleć i działać, bo odplywamy z kaczystami do…kaczych dołów…Nasz kraj schodzi na margines…,a to dopiero początek! Przeżyłem poprzedni system…I nie chce jego powrotu!!!!Jeśli ta osoba znowu zapyta, kto mnie upoważnia do posiadania własnego zdania, odpowiadam jej,ze ja sam!

 7. Do AK 66
  Ten nazwany przez Ciebie stary kawaler z Żoliborza to człowiek mądry i doświadczony politycznie.
  Chcesz by wróciła stara władza PO która nie liczyła się z nikim, nie uznawała wniosków opozycji i tak przez 8 lat zarządzała, iż widzimy teraz te zaniedbania gospodarcze i wielkie afery.
  Masz zasłony na oczach . Pani Gabriela tak musi myśleć bo w przyszłości może utracić intratne stanowisko.
  PO i cała totalna opozycja to ludzie sterowani przez… Zależy im bardzo na utrzymaniu stanowisk a nie na naprawie ojczyzny. Domagają się trójwładzy a przez 8 lat rządzili sami z PSL i tak doprowadzili Polskę do upadku. Nie widzisz tego.A Może też bronisz swoją pozycję a nie ojczyznę.

 8. Nigdy w życiu nie poprę PO. Za tę obłudę i kłamstwa mowy nienawiści jaką prezentują politycy PO pierwszy raz w historii zdecydowałem się zagłosować na PIS. Przekonali mnie o tym cała ta POwska targowica mam ich dosyć. Zawsze będę przeciwko wam od teraz ZAWSZE.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here