Aktorzy z RCK i MDK na planie filmowym „Kinderlager Pogrzebin” [ZDJĘCIA]

film o dziecięcych obozach

Powstaje film dokumentalny o niemieckim obozie koncentracyjnym dla dzieci, który mieścił się w pałacu w Pogrzebieniu podczas II wojny światowej.

1 sierpnia aktorzy teatrów Miodzio i Tetraedr z Raciborskiego Centrum Kultury oraz Czwarta Ściana z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wzięli udział w nagrywaniu filmu dokumentalnego „Kinderlager Pogrzebin”. Dokument opowiada o Polenlager nr 82, który mieścił się w pałacu w Pogrzebieniu (obecnie Klasztor Sióstr Salezjanek) podczas II wojny światowej. Tam trafiły polskie dzieci z przeprowadzonej przez Niemców akcji „Oderberg”, których rodzice zostali zesłani do obozów koncentracyjnych. Powstał wówczas Kinderlager, w którym przebywały dzieci do 16 roku życia.

- reklama -

Dokument kręcony jest przez TVP 3 Katowice w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego. – Chociaż role, w które musiały wcielić się dzieci, były dramatyczne, poza kamerą humor dopisywał wszystkim, czego namiastkę można podziwiać w naszej krótkiej fotorelacji z planu. Realizacja filmu zmierza ku końcowi i prawdopodobnie już we wrześniu możemy spodziewać się premiery w Raciborskim Centrum Kultury, o czym będziemy informować. Czekamy z niecierpliwością – relacjonuje RCK.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here