Biegacze Rafako wicemistrzami Polski Energetyków w Półmaratonie [ZDJĘCIA]

polmaraton rafako raciborz

W raciborskim biegu wystartowało 26 przedstawicieli raciborskiej firmy.

W ramach III Rafako Półmaraton Racibórz odbyły się III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. Wzięły w nich udział 74 osoby związane z szeroko pojętą branżą energetyczną, wśród nich 26 biegaczy Rafako S.A., a także reprezentanci takich firm jak TAURON, Energoprojekt Katowice, Energetyka Solarna ENSOL, JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A. czy ZRE Katowice. Pracownicy raciborskiej spółki walczyli też o Puchar Prezesa Rafako S.A.

- reklama -

Ostatecznie w klasyfikacji mistrzostw Polski drużyna Rafako zajeła drugie miejsce. – W tym roku startowaliśmy dużą grupą, co – nie ukrywam – bardzo mnie cieszy. To istotne, aby brać wspólnie udział w tak ważnym dla naszego rejonu wydarzeniu. Drugie miejsce naszej drużyny oceniam jako dobre. Przegraliśmy z lokalną firmą Ensol, którą reprezentowała silna grupa zawodników. Warto tutaj wspomnieć, że w poprzednich latach zajmowaliśmy najwyższe miejsca na podium – mówi Krzysztof Jeremicz, biegacz Rafako. – Warunki w trakcie biegu były trudne, co miało wpływ na końcowe wyniki zmagań. Oczywiście punkty z wodą oraz zraszacze wodne niesamowicie pomagały. Jedyne, czego mi zabrało, to izotoniki. Poza tym impreza była na bardzo wysokim poziomie – ocenia Krzysztof Jeremicz.

Najlepsza w rywalizacji kobiet MP Energetyków i o Puchar Prezesa Rafako S.A była Magdalena Woskowska. – W półmaratonie biorę udział od pierwszej jego edycji. Przyznam, że nie spodziewałam się osiągnięcia tak dobrych wyników! Tym bardziej, że pogoda, podobnie jak w latach poprzednich, nie sprzyjała. Na szczęście kibice na trasie motywowali i dodawali sił – relacjonuje przedstawicielka Rafako.

Pierwsze miejsce w zmaganiach o Puchar Prezes Rafako zajął Paweł Klinik. – Szczerze mówiąc, po cichu liczyłem, że uda mi się zdobyć pierwsze miejsce. Myślę, że nie będę oryginalny mówiąc, że największym problemem była pogoda. Co więcej, bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć wicemistrzostwo w Mistrzostwach Polski Energetyków w Półmaratonie. To wspaniale, że Rafako było tak licznie reprezentowane. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej – przyznał.

Pracownikom raciborskiej Spółki kibicował wiceprezes Zarządu Rafako S.A., Krzysztof Burek. – Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Energetyków w półmaratonie to świetny wynik. Oczywiście pozostaje pewien niedosyt, biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie dwóch poprzednich edycji szczyt podium należał do Rafako S.A. Niemniej jednak myślę, że tak naprawdę nie na tym polega cała zabawa. Piękne emocje i działania sportowe, jakie mogliśmy podziwiać w trakcie trzeciej edycji Półmaratonu, służą przede wszystkim integracji pracowników firmy, którzy mogli ze sobą rywalizować – powiedział Krzysztof Burek. – Co więcej, niezmiernie nam miło, że oprócz zmagań sportowych już trzeci rok z rzędu możemy uczestniczyć w aspekcie charytatywnym imprezy. Do tej pory pomogliśmy trójce młodych ludzi, w tym roku zbieraliśmy fundusze dla niespełna 6-letniego Michała. Ponadto Rafako Półmaraton Racibórz to bardzo ważna impreza w regionie, również dla nas jako firmy z Raciborza. Jestem przekonany, że w kolejnych edycjach będziemy chcieli równie mocno zaakcentować swoją obecność – powiedział Krzysztof Burek.

Wyniki:

III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie
Klasyfikacja drużynowa:
1. Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.
2. Rafako S.A.
3. JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.
4. PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Opole
5. PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Turów
6. Tauron Team – TAURON Polska Energia S.A.
Klasyfikacja kobiet:
1. Magdalena Woskowska – Rafako S.A.
2. Ewa Lampa – Energoprojekt Katowice S.A.
3. Małgorzata Glinkowska – EthosEnergy Poland S.A.
4. Bożena Wiśniewska – Tauron Team
5.Karolina Walkowiak – PGNIG Termika S.A.
6. Gabriela Sobczyk – Rafako S.A.
Klasyfikacja mężczyzn do lat 45:
1. Jakub Ploch – Zarmen Hutmaszprojekt Sp. z o.o.
2. Dariusz Firlej – Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.
3. Marek Kapela – EthosEnergy Poland S.A.
4. Jarosław Glinkowski – ZE PAK S.A.
5. Marcin Zieliński – PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Opole
6. Jacek Seweryn – ZRE Katowice S.A.
Klasyfikacja mężczyzn powyżej 45 lat:
1. Andrzej Grzesik – JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.
2. Mariusz Rębisz – Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.
3. Jan Wilczek – Rafako S.A.
4. Grzegorz Bulenda – Rafako S.A.
5. Czesław Węglarz – JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.
6. Andrzej Szot – Tauron Team – TAURON Polska Energia S.A.

Zawody o Puchar Prezesa Rafako:
Klasyfikacja kobiet:
1. Magdalena Woskowska
2. Sobczyk Gabriela
Klasyfikacja mężczyzn:
1. Paweł Klinik
2. Jan Wilczek
3. Grzegorz Bulenda
4. Krzysztof Jeremicz
5. Sławomir Szwed
6. Ryszard Baran

fot. Anna Łapka, Ireneusz Burek
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here