„Kręci nas bezpieczeństwo”. Mundurowi odwiedzają szkoły [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Policjanci odwiedzają szkoły

W ciągu ostatnich dni, policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu oraz w Brzeźnicy i Grzegorzowicach.

Policjanci z raciborskiej komendy organizują spotkania z uczniami w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, powstałej przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Akcja jest elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, której głównym celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

- reklama -

W ostatnich dniach, oficer prasowy policji wspólnie z przedstawicielem raciborskiej drogówki zawitali do Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu oraz w Brzeźnicy i Grzegorzowicach, gdzie przeprowadzili pogadanki z uczniami w takich tematach, jak bezpieczeństwo użytkowników sieci, negatywne skutki zażywania dopalaczy i innych substancji odurzających oraz zasady poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, a także – zapoznali z zasadami poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych. Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno-zimową, policjanci zachęcali też do noszenia odblasków.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here