Lekcje Obywatelskie 2017. Ostatni dzwonek na zgłoszenia

Lekcje Obywatelskie 2017

Najważniejszym efektem zajęć będzie wypracowanie przez uczniów autorskich pomysłów na projekty obywatelskie o charakterze ekologicznym.

- reklama -

W październiku i listopadzie ponad 700 uczniów szkół średnich z województwa śląskiego weźmie udział w cyklu lekcji obywatelskich na temat samorządności, wiedzy o regionie i podnoszenia świadomości obywatelskiej. Specjaliści na co dzień zajmujący się budową społeczeństwa obywatelskiego wyjaśnią również młodym mieszkańcom, czym jest partycypacja społeczna, na czym polega dobrze przygotowany projekt obywatelski i w jaki sposób najlepiej go promować.

Lekcje w formie kreatywnych warsztatów odbędą się w 25 szkołach ponadgimnazjalnych naszego województwa. Rekrutacja szkół trwa do 22 września br.

Najważniejszym efektem zajęć będzie wypracowanie przez uczniów autorskich pomysłów na projekty obywatelskie o charakterze ekologicznym, co wpisuje się w podejmowane przez województwo działania mające na uwadze poprawę jakości powietrza w regionie.

Cykl lekcji zakończy konkurs „Nasz pomysł na EKO ŚLĄSKIE” i grudniowa gala finałowa, która odbędzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi.

„Jestem przekonany, że Lekcje obywatelskie pozwolą młodzieży pogłębić nie tylko wiedzę na temat samorządu i regionu, ale przede wszystkim umożliwią w praktyce podjęcie realnych inicjatyw oddolnych, dając im przedsmak realnego zaangażowania się i wpływu na życie publiczne. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów będzie „Eko Śląskie”, liczymy więc na ciekawe, oryginalne projekty młodych ludzi mające na celu skuteczną walkę z niską emisją w regionie – mówi Marszałek Wojciech Saługa”

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, na zwycięzców finału czekają atrakcyjne nagrody. Kalendarz lekcji dostępny będzie pod adresem: Turozmawiamy.slaskie.pl i fundacja.katowice.pl

Wszelkich informacji udziela Fundacja Viribus Unitis Katowice

Tel/fax +48 209 17 01, Mobile +48 502769474 mail: [email protected]

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here