Radni zdecydowali: większość nie chce wytwórni asfaltu w Raciborzu

Radni zdecydowali: większość nie chce wytwórni asfaltu w Raciborzu
Radni zdecydowali: większość nie chce wytwórni asfaltu w Raciborzu

Zaledwie 6 radnych zagłosowało za tym, aby PRD kontynuowało produkcję asfaltu w Raciborzu. Oznacza to, że prawdopodobnie nie obejdzie się bez redukcji zatrudnienia w należącej do miasta spółce.

- reklama -

Od 17.00 do 22.00 z przerwami trwała dyskusja co do przyszłości Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, a uściślając – do istnienia w jego ramach wytwórni mas bitumicznych. Wcześniej odbyło się spotkanie radnych i prezydenta z mieszkańcami protestującymi przeciwko przenosinom instalacji z Płonii do Nowych Zagród (o przebiegu dyskusji pisaliśmy tutaj). Ostatecznie sformułowano wniosek, w myśl którego każdy z radnych miał się zadeklarować jako zwolennik bądź przeciwnik pozostania w Raciborzu linii technologicznej do produkcji asfaltu działającej w ramach PRD. Zanim jednak doszło do głosowania, znów pojawiły się emocje i spory. Anna Ronin poczuła się zmuszona głosowania w którym ma się opowiedzieć za bądź przeciw. Dla Michała fity wniosek ów okazał się nieprecyzyjny i zawierający zbyt mało danych. Prezydent namawiał radnych do odwagi i wyraźnego jednoznacznego określenia się w tak ważnej kwestii bez żadnej asekuracji.

Była dokładnie 22.00, kiedy radni przystąpili do głosowania. Za pozostaniem otaczarni opowiedziało się 6 radnych: Dariusz Doleżych, Marcin Fica, Janusz Loch, Henryk Majnusz, Paweł Rycka i Eugeniusz Wyglenda. Przeciwko zagłosowali: Tomasz Cofała, Leon Fiołka, Michał Fita, Michał Kuliga, Franciszek Mandrysz, Krzysztof Myśliwy, Witold Ostrowicz, Marek Rapnicki, Anna Ronin, Andrzej Rosół, Zbigniew Sokolik, Leszek Szczasny, Wiesław Szczygielski, Anna Szukalska, Zuzanna Tomaszewska i Jan Wiecha. W głosowaniu nie wziął udziału Piotr Klima, który był wcześniej na sesji, ale wyszedł.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Piotr Klima – Wyjaśniam, że po powrocie ze spotkania z mieszkańcami nt. przyszłości zakładu na Płoni (po.19.oo)wyszedłem z sesji Rady Miasta po uprzednim usprawiedliwieniu u Przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta, ponieważ o godz. 20.oo miałem zebranie Rady Programowej RCK na ul.Chopina w której reprezentuję Radę Miasta.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here