Kolejna Zielona Pracownia, czyli „Cztery żywioły i człowiek” w Będzinie [ZDJĘCIA]

Kolejna Zielona Pracownia, czyli „Cztery żywioły i człowiek” w Będzinie
Kolejna Zielona Pracownia, czyli „Cztery żywioły i człowiek” w Będzinie

– W nowej pracowni uczniowie będą zdobywać wiedzę oraz umiejętności z zakresu szeroko pojętej ekologii oraz nauk i dziedzin pokrewnych. Startujemy z pracownią – teraz jesteśmy naprawdę ekologiczni! – cieszą się nauczyciele i uczniowie.

- reklama -

 

14 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Będzinie oficjalnie otwarto Zieloną Pracownią pod nazwą „Cztery żywioły i człowiek”. W uroczystości wzięli udział: Arkadiusz Watoła – Starosta Powiatu Będzińskiego, Sebastian Szaleniec – Wicestarosta Powiatu Będzińskiego, Ewa Cofała reprezentującą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Anna Gałuszka z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Renata Zmarzlińska-Kulik z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Będzinie oraz Agata Pieczyrak – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Dla gości przygotowano część artystyczną oraz pokazowe zajęcia w nowej sali wyposażonej w wysokiej jakości urządzenia elektroniczne. – Uczniowie klas I-III badali próbki różnych materiałów, używając specjalistycznego sprzętu, referowali swoje obserwacje, wyciągali wnioski. Zaprezentowano działanie m.in. najnowszej generacji projektora multimedialnego oraz sposoby wykorzystywania tego urządzenia podczas lekcji – podaje III LO. Ponadto wydarzeniu towarzyszyły dwie wystawy fotografii o różnych obliczach przyrody.

Jak podkreśla placówka: – Nowatorski i ambitny projekt „Cztery Żywioły i Człowiek” został stworzony kilka miesięcy temu przez zespół w składzie: pani dyrektor Anna Wacławczyk, pani Renata Piechowicz-Popczyk – nauczyciel geografii oraz podstaw przedsiębiorczości i pani Agata Abram – pedagog szkolny. Okazało się, że jest to jeden z najlepszych pomysłów na pracownię w województwie, nagrodzony dużą dotacją przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W nowej pracowni uczniowie będą zdobywać wiedzę oraz umiejętności z zakresu szeroko pojętej ekologii oraz nauk i dziedzin pokrewnych. – Startujemy z pracownią – teraz jesteśmy naprawdę ekologiczni! Już dzisiaj cieszymy się z faktu, że dla naszych przyszłych uczniów, którzy zechcą uczyć się w „Norwidzie” od roku 2018, będziemy mieć taką atrakcję. Mamy nadzieję, że wielu gimnazjalistów zainteresowanych naszą planetą – Ziemią będzie chciało przeżyć edukacyjną przygodę właśnie w naszej szkole – cieszą się uczniowie i nauczyciele.

Warto także podkreślić, że w Zielonej Pracowni będą się odbywać nie tylko lekcje chemii, biologii, fizyki, geografii czy lekcje wychowawcze o tematyce ekologicznej i zajęcia preorientacji zawodowej, ale także zajęcia w ramach takich projektów jak: „Geologiczne laboratorium naukowe”, „Budzik ekologiczny”, „Noc w Ekonorwidzie”. Z nowej Pracowni korzystać mają również uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z obszaru miasta Będzina i powiatu będzińskiego.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

Fot. III LO Będzin

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here