W lutym Teatr Tetraedr zaprasza na „Gwoli jakiejś tajemnicy”

Teatr Tetraedr
Teatr Tetraedr "Gwoli jakiejś tajemnicy"

Spektakl na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza grupa wystawi 18 lutego.

18 lutego o godz. 17:00 na sali widowiskowej DK Strzecha odbędzie się spektakl Teatru Tetraedr pt. „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor. Wystąpią: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel i Marcin Franaszek.

- reklama -

W swoim spektaklu, młodzi aktorzy zmierzyli się z Witoldem Gombrowiczem – wymagającym przewodnikiem po świecie natury człowieka. Natury pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier… Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. W przedstawieniu przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek.

Premiera spektaklu Teatru Tetraedr miała miejsce 25 marca 2017 roku. Od tego czasu, przedstawienie doczekało się wielu nagród na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach i przeglądach teatralnych. Młodzi aktorzy zdobyli m.in. I miejsce na VIII Festiwalu Młodości Teatralnej LAKNIENIA 2017 w Goleniowie, I nagrodę na XIX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ALCHEMIA teatru OFMAT w Krakowie czy I miejsce, nagrodę aktorską dla Agnieszki Rajdy na XXXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym PROSCENIUM w Nysie.

Bilety na lutowe wydarzenie, w cenie 10 zł, do nabycia w kasach RCK oraz na stronie https://biletyna.pl/event/sector/id/143118.

Honorowane są raciborskie karty: „Senior60+”, „Rodzina+”.

publ. /k/
Fot. Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj