Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu

Promocja 27 numeru Almanachu Prowincjonalnego
Promocja 27 numeru Almanachu Prowincjonalnego

Jeszcze w marcu odbędzie się premiera spektaklu grupy teatralnej Miodzio pt. „Uszyta opowieść”. Zaś w kwietniu m.in.: promocja 27 numeru Almanachu Prowincjonalnego oraz koncert pt. „Stories” – Krzysztofa Pumy Piaseckiego oraz Józefa Skrzeka. 

- reklama -

24 marca, godz. 17:00, RCK RDK przy ul. Chopina 21
„Uszyta opowieść” – grupa teatralna Miodzio – PREMIERA
Grupa Teatralna Miodzio na deskach raciborskiej sceny działa już od wielu lat. Co roku owocem ciężkiej pracy jest to, na co młodzi aktorzy czekają najbardziej – PREMIERA.
W tym roku Raciborskie Centrum Kultury wraz z całą grupą teatralną Miodzio prowadzoną przez Adriannę Jureczko zaprasza na spektakl „Uszyta opowieść”. Przedstawienie inspirowane jest scenariuszem Liliany Bardijewskiej „Koronki i kordonki”. W „Uszytej opowieści” młodzi aktorzy bawią się formą i dają upust swojej olbrzymiej wyobraźni. Jest to przedstawienie dla małych i dużych widzów, które opowiada o dwóch przeciwnych krainach. W świecie białym zbyt zimno, w świecie kolorowym za ciepło. Jak pogodzić te dwie przeciwności? Odpowiedź tkwi w dziecięcej niewinności, która przezwycięża nawet najbardziej skomplikowane spory. Bilety w cenie 5 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

7 kwietnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Almanach Prowincjonalny – to półrocznik literacko-kulturalny wydawany w Raciborskim Centrum Kultury od 2015 roku. W najnowszym – 27 numerze znajdziemy wiersze, eseje, relacje z podróży oraz zdjęcia autorów z Polski, Czech i samego Raciborza. Gościem wieczoru będzie Przemysław Dakowicz – wybitny poeta, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, autor książek m.in.: „Łączka”, „Afazja polska”, „Kwatera zmartwychwstałej pamięci”. Spotkanie uzupełni śpiewem Karol Sobczyński – członek Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda przy akompaniamencie wybitnego muzyka Zbigniewa Forysia. Wstęp wolny.

8 kwietnia, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncert pt. „Stories” – Krzysztofa Pumy Piaseckiego oraz Józefa Skrzeka
„Spotkanie wirtuozów – tak można określić najnowszą, wspólną produkcję K. Pumy Piaseckiego i J. Skrzeka. Lider legendarnego zespołu SBB i jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych połączyli siły w albumie „Stories”. Tytuł trafiony, bo każda kompozycja opowiada dźwiękiem jakąś historię. Monumentalne, dwupłytowe wydawnictwo to efekt uruchomienia kreatywnego potencjału muzyków, którzy od lat darzą się szacunkiem i świetnie rozumieją. Podobne projekty zdarzały się już w historii muzyki, by przypomnieć chociaż współpracę Jeffa Becka i Jana Hammera, czy P. Metheny’ego i Lyle Maysa. Echa tych dokonań słychać na płycie Skrzeka i Pumy, co jest najlepszą rekomendacją. Pierwszy krążek zdecydowanie cięższy brzmieniowo, ostrzejszy, miejscami drapieżny. Drugi jest bardziej stonowany i melancholijny. Właściwie muzyczny pejzaż z kilkoma pięknymi motywami wokalnymi Skrzeka. Gitara Pumy ma w sobie przestrzeń i delikatność. Z pewnością, to jedna z ciekawszych płyt na polskim rynku jazzowym w tym sezonie, a nadchodząca jesień będzie sprzyjała jej odbiorowi zarówno w klubach muzycznych jak i w domowym zaciszu”. (Tomasz Bazan, Szef Muzyczny Radia Opole) Bilety w cenie 40 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj