„Żeńskie głosy” na koncercie umuzykalniającym RCK [ZDJĘCIA]

"Żeńskie głosy" na koncercie umuzykalniającym RCK

Justyna Bujak (sopran) i Katarzyna Ćwiek (mezzosopran) były bohaterkami koncertu umuzykalniającego Franciszka Borysowicza.

Bohaterkami kolejnego koncertu umuzykalniającego dla najmłodszych, który odbył się w piątek w Raciborskim Centrum Kultury, były: Justyna Bujak (sopran) i Katarzyna Ćwiek (mezzosopran). Akompaniował im pianista Michał Szkurienko. Jak zwykle w temat wspaniale wprowadził młodych słuchaczy Franciszek Borysowicz.

- reklama -

Dzieci niezwykle entuzjastycznie reagowały na wykonywane utwory. Szczególnie przypadł im do gustu „Duet kotów” Rossiniego. Wychodząc z sali jeszcze długo nuciły kocie „miau” na korytarzach RDK. Podczas koncertu dzieci usłyszały również utwory W. Lutosławskiego „Idzie Grześ przez wieś” czy „Ptasie plotki”, D. Szostakowicza „Polka skakanka”, A. Lary „Gromada”, E. Grieg „Do wiosny” czy F.Loewe „My firth lady”. Sopranistka Justyna Bujak wykonała także słynną piosenkę z bajki Pocahontas. Panie występowały zarówno solo, jak i w duecie.

Katarzyna Ćwiek jest doktorantką Akademii Muzycznej w Katowicach, a Justyna Bujak dyplomantką tej uczelni, obie w klasie śpiewu.

Koncerty umuzykalniające dla dzieci z raciborskich szkół podstawowych z klas 1-3 są realizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta Racibórz. W kwietniu odbędzie się koncert zatytułowany „Męskie głosy”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj