
Panie z kół gospodyń przygotowały wielkanocne przysmaki, a na scenie wystąpiła grupa teatralna „Na śląskim podwórku” i Rzuchowianki.
W pierwszy dzień wiosny Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu zorganizował w Kobyli kiermasz wielkanocny. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele gminy, sołtysi, delegacja partnerskiej gminy Branka u Opavy, a także mieszkańcy. Umiejętności kulinarne pokazały panie z kół gospodyń i stowarzyszeń, rozstrzygnięto też konkurs na najsmaczniejszy pasztet wielkanocny. Najlepszym według jury okazał się pasztet przygotowany przez panie z Koła Gospodyń w Kobyli. Kiermasz swoimi występami uświetniła grupa teatralna „Na śląskim podwórku”, która przedstawiła wielkanocne obrzędy i tradycje w gwarowym przedstawieniu, natomiast panie z zespołu Rzuchowianki dały popis umiejętności wokalnych.
fot. Anna Łapka
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Wystawa „Sudół – historia i tradycje wsi” w zabytkowych spichlerzu [ZDJĘCIA] „Sudół – historia i tradycje wsi”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/04/Sudol-–-historia-i-tradycje-wsi.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/04/wielkanocna-procesja-konna-sudol-2025.jpg)







