Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu

0
Maluchy w krainie dźwięku – Odgłosy wiosny
Maluchy w krainie dźwięku – Odgłosy wiosny

XIV Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki, Maluchy w krainie dźwięku – Odgłosy wiosny, Wernisaż „Art journal – Wyrazić siebie” , Kabaret Skeczów Męczących. Zobacz repertuar. 

- reklama -

 

21 kwietnia, godz. 16:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
XIV Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki
Śląski Związek Chórów i Orkiestr Okręg Raciborski, Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na XIV Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki. Wystąpią: Chór Brzezie Parafii Św. Mateusza i Macieja w Raciborzu pod dyrekcją Aleksandry Gamrot, Chór Małgorzata z Lysek pod dyr. Zygfryda Kupczyka, Chór Cecylia działający przy Miejskim Ośrodku Kultury i DFK w Krzanowicach pod dyr. Kornelii Pawliczek-Błońskiej, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki w Raciborzu pod dyr. Aleksandry Gawin, Kwartet Fletowy działający przy Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach pod kierunkiem Anny Dawidów, ZPiT Strzecha im. Joli Rymszy pod kierunkiem Aleksandry Wengierskiej, Mirosława Chojecka – solo, Marta Chojecka – solo, Iwona Pardon-Chojecka – akompaniament. Prowadzenie festiwalu – Agnieszka Kawulok. Wstęp wolny.

22 kwietnia, godz. 15:30, RCK RDK ul. Chopina 21
Maluchy w krainie dźwięku – Odgłosy wiosny
Maluchy w krainie dźwięku to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są wg teorii amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona. Dla naszych najmłodszych – niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy. Zainspirowani wiosennym słońcem w kwietniowym koncercie proponujemy melodie pełne słońca, śpiewu ptaków i szelestu wiosennych liści. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy pod przewodnictwem Doroty Banaś. Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie będzie okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska. Bilety w cenie 25 zł dorośli, 15 zł dzieci do nabycia w kasach RCK. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

25 kwietnia, godz. 17:00, Galeria Obok przy RCK RCI ul. Długa 2
Wernisaż „Art journal – Wyrazić siebie”
Wystawa Wioletty Witczak-Bagińskiej zatytułowana „Art journal – Wyrazić siebie” to zbiór małych form, w których tekst łączy się z obrazem. Wytwory wyrażają emocje, ukryte marzenia komentują rzeczywistość. Tworzone techniką mixed media są bogate w tekstury, detale, kolory. Art journaling to zdecydowanie twórcza wolność. Wstęp wolny

11 maja, godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Kabaret Skeczów Męczących
Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami. Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić. Bilety w cenie 50, 60 i 70 zł do nabycia w kasie RCK.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here