Racibórz: Czwartoklasiści rywalizowali w literowaniu angielskich słów [ZDJĘCIA]

Konkurs Spelling Bee w SP4
Konkurs Spelling Bee w SP4

Reprezentanci ośmiu szkół podstawowych wzięli udział w konkurencjach sprawdzających biegłość w posługiwaniu się angielskim alfabetem.

W Szkole Podstawowej nr 4 po raz szósty spotkali się uczniowie klas czwartych, aby rywalizować o miano najlepszego w literowaniu słów po angielsku w konkursie Spelling Bee. Reprezentanci ośmiu szkół podstawowych wzięli udział w konkurencjach sprawdzających biegłość w posługiwaniu się angielskim alfabetem.

- reklama -

O bardzo dobrym przygotowaniu uczestników może świadczyć fakt, że w dogrywce wzięło udział sześciu spośród szesnastu uczniów, którzy 16 kwietnia w ramach konkursu zmierzyli się z trzema konkurencjami. Zadania do wykonania obejmowały literowanie wylosowanych słów, zapisywanie usłyszanych wyrazów oraz nazwanie i przeliterowanie przedmiotu z wylosowanego obrazka. Zmagania zakończyły się po długiej i zaciekłej dogrywce. Najlepszym okazał się Michał Muchorowski z ZSP1, drugie miejsce zajęła Anna Kelner z ZSP1, a trzecie miejsce Marta Bedrunka z ZSP4. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez radę Rodziców SP4, a pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj