Będą zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Raciborzu

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

– Planując i wprowadzając zmiany w komunikacji miejskiej, mieliśmy świadomość, że problem, z którym przyszło nam się zmierzyć, jest bardzo trudny. W ramach konsultacji społecznych zebraliśmy bardzo dużo opinii dzięki którym przygotowano kilka wariantów rozwiązań. Życie pokazało jednak, że nie do końca prawidłowo zidentyfikowano rzeczywiste potrzeby mieszkańców – tłumaczy zarząd PK i zapowiada zmiany w rozkładzie jazdy i trasach autobusów.

W pierwszej połowie maja Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu wprowadzi kolejną korektę rozkładu jazdy, która ma być odpowiedzią na uwagi i postulaty pasażerów. – Wprowadzona 7 kwietnia korekta nowego systemu komunikacji miejskiej spełniła w znacznej części oczekiwania mieszkańców i rozwiązała większość kluczowych problemów. Jednak w niektórych elementach spowodowała pogorszenie warunków podróżowania, co na bieżąco zgłaszają nasi pasażerowie. W przygotowanej korekcie postanowiliśmy zatem rozwiązać te najpilniejsze problemy – tłumaczy zarząd PK.

- reklama -

Zaplanowane zmiany nie będą znaczące i będą polegały na poprawie komunikacji w dzielnicy Ocice poprzez kursowanie linii 1 w pętli przez centrum Ocic oraz przywrócenie linii 3 na trasie Płonia – Ocice. Zaplanowano też korektę przebiegu trasy linii A z przystankami na ul. Nowej i pod basztą miejską. Zmianie ulegną godziny odjazdów autobusów – tak, by rozkład był lepiej dostosowany do zajęć szkolnych, godzin pracy oraz korelacji możliwych przesiadek. Ujednoliceniu ulegnie numeracja linii – tak, by nie budziła wątpliwości.

W planie jest także przygotowanie letniego rozkładu jazdy. Rozkład uwzględniał będzie przerwę w zajęciach szkolnych oraz usprawniał komunikację z miejscami wypoczynku raciborzan w tym okresie.

– Planując i wprowadzając zmiany w komunikacji miejskiej, mieliśmy świadomość, że problem, z którym przyszło nam się zmierzyć, jest bardzo trudny. W ramach konsultacji społecznych zebraliśmy bardzo dużo opinii dzięki którym przygotowano kilka wariantów rozwiązań. Życie pokazało jednak, że nie do końca prawidłowo zidentyfikowano rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Wprowadzenie systemu w życie pozwoliło na określenie faktycznych potrzeb, co daje nadzieję na właściwe dostosowywanie rozkładu jazdy. Przygotowana druga korekta jest więc kolejnym etapem udoskonalania nowego systemu. Trzeba podkreślić, że wszystkie prace zostały wykonane silami własnymi PK, bez wspierania się firmami zewnętrznymi. Tylko dlatego sumaryczny koszt całej operacji nie jest zbyt wysoki – tłumaczy zarząd PK.

– Po raz kolejny wypada podziękować naszym pasażerom, kierowcom oraz wielu innym osobom za zaangażowanie we współtworzeniu nowego systemu komunikacji miejskiej. Dziękujemy za wszystkie uwagi, bo każda z nich powiększała wiedzę o rzeczywistym ruchu pasażerów. Nie wszystkie udało się spełnić, za co serdecznie przepraszamy. Nie ulega wątpliwości, że jest to trudny i stresujący czas, dlatego prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i wzajemny szacunek. Wierzymy, że efektem tych działań będzie lepsza i nowocześniejsza komunikacja miejska – podkreśla zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Linia 2 kierunek Sudoł dodac kurs między godz 8.30 a 10.00 i między 15 .30 a 17.00 w dni robocze i duzy autobus calodniowy a będzie ok.powodzenia.

  2. Dopiero co prezydent Lenk ogłosił przywrócenie starego kursowania wszystkich linii. Ludziska ucieszyli się ,ze wraca NORMALNOŚĆ w mieście….a tu patrzę i oczy przecieram !!! ZABAWY CIĄG DALSZY …tylko nas, pasażerów już to nie bawi ;((
    …. spóźniony pryma aprilis …wrrrrr…

  3. To przykre, że nikt z wypowadających się tutaj osób nie zauważył zależności. Ktoś pisze o osobach pracujacych po 12h, dobrze.. ale nikt nie zauważył, że aby ktoś kto pracuje 12h miał powrót do domu to ktoś musi pracować dłużej. I ciśnie się na usta od razu : to mógł pracować gdzieś indziej skoro mu nie odpowiada. Owszem mogł tak samo jak osoba pracujaca 12h płacząca o braku połączenia. Tak jak ktoś wspomniał komunikacja miejska nie jest obowiazkowa. A autobus to nie prywatna taksówka z szoferem. Słucham ludzi to widze, że nawet jakby autobus zatrzymywał się co drugi dom to i tak byłoby źle. Znowu by gadali a dlaczego pod jej/jego domem się zatrzymuje a nie pod moim ? Wszystkim nie dogodzisz.

  4. Komunikacja ma byc dla ludzi oni płacą za przejazd więc żądamy autobusów i dojazdów do pracy i po a kierowcom to pk powinno zaopatrzyc dojazd na bazę tak jak jest w innych miastach zbiera autobus a w nocy rozwozi jeden nocny.

  5. a dlaczego tak śmierdzi od 3 dni w całym Raciborzu? gdzie są te służby???? i nikt o tym nie pisze, nawet nie można okna otworzyć!!!!! masakra!!!!

  6. a co z Ostrogiem, też dalej jest problem z odjazdem i przyjazdem z miasta , czy ze szpitala i do szpitala w dni robocze !!! masakra!!!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj