Projekt raciborskiej biblioteki zakwalifikowany do drugiego etapu

0
Warsztaty filcowania w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
Warsztaty filcowania w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Fot. MiPBP w Raciborzu

Projekt raciborzanek – Bernadety Długosz-Włodarczyk i Liliany Borkowskiej – zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Połączyły je wspólne pasje i pomysł. Projekt raciborzanek – Bernadety Długosz-Włodarczyk i Liliany Borkowskiej – zakwalifikował się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje, organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

- reklama -

Jak przygotować dobre ciasto drożdżowe? Jak stworzyć koronkową serwetkę? Ale także… jak zadzwonić do swojej wnuczki przez Whats’Appa? Projekt raciborzanek zakłada organizację cyklu spotkań w raciborskiej bibliotece, podczas których uczestnicy wzajemnie wymienią się wiedzą i doświadczeniem. – Przewidujemy przeprowadzenie warsztatów kulturalnych, rękodzielniczych, kulinarnych czy zajęć rekreacyjno-zdrowotnych. Nie zabraknie tzw. pogotowia komputerowego, podczas którego młodzież będzie pomagać seniorom w obsłudze ich multimedialnych sprzętów. Dodatkowo, ponieważ pragniemy dzielić się naszymi doświadczeniami ze wszystkimi, chcemy stworzyć interaktywną platformę – mówi Liliana Borkowska, na co dzień pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

„Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje to ogólnopolski konkurs na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here