XIV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy EKOMAT [ZDJĘCIA]

0
XIV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy EKOMAT
XIV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy EKOMAT

11 dwuosobowych drużyn rywalizowało w 14. edycji konkursu, którego celem jest m.in. propagowanie treści ekologicznych oraz zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic.

30 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się XIV edycja konkursu EKOMAT. Konkurs objęty jest patronatem Starosty Powiatowego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, realizacja elementów polityki środowiskowej w ramach wdrażania norm ISO 14001, w tym: propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic, uświadamianie o zagrożeniach środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.

- reklama -

W konkursie wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Uczniowie pracowali wspólnie. Rozwiązywali test, który składał się z części matematycznej oraz przyrodniczej dotyczących naszego regionu. Zadania do testu opracowały: Anna Szczotok i Katarzyna Dudzik – część matematyczną, a Anna Kuska-Woch – część przyrodniczą. Funkcję przewodniczącej komisji pełniła Marzena Bugiel. Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną o „niskiej emisji”, którą przygotowała i zaprezentowała Małgorzata Jakubowska, a następnie rozwiązywali krzyżówki i quiz związane z tym tematem.

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu w składzie: Kamil Kwaśniewicz i Miłosz Kędzior. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu – Teresa Jasita i Szymon Nowak, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu – Oskar Kwiatkowski i Natan Neugebauer. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Szkołę Podstawową nr 18 wręczyła dyrektor Danuta Skóra.

Konkurs zorganizowały Bogusława Niedzielska i Małgorzata Jakubowska.

SP18

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here