Lubisz wypoczywać nad wodą? Policja i WOPR kontrolują zbiorniki wodne

0
Kuźnia, Siedliska, Babice: Policja i WOPR kontrolują zbiorniki wodne

W Kuźni Raciborskiej, Siedliskach i Babicach mundurowi przeprowadzają kontrole w rejonie zbiorników wodnych, rozmawiają z mieszkańcami i sprawdzają, czy nie dochodzi do naruszenia przepisów prawa. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo osób lubiących odpoczynek nad wodą.

Kuźniańscy policjanci, wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kuźni Raciborskiej, kontrolują tereny rekreacyjne w Kuźni Raciborskiej oraz żwirowni w Siedliskach i Babicach. Inicjatorem działań jest aspirant Marcin Sobeczko z kuźniańskiego komisariatu policji. – Trwają już wakacje, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą, gdyż sprzyja ku temu aura. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu – wyjaśnia policja.

- reklama -

Wspólna inicjatywa mundurowych i ratowników WOPR, prowadzona w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, ma na celu ograniczenie liczby nieszczęśliwych wypadków. Podczas działań, policjanci nie tylko rozmawiali z napotkanymi osobami o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, ale również omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno z perspektywy kierowcy, jak i osoby pieszej oraz rowerzysty. Mundurowi rozdawali też elementy odblaskowe, ufundowane przez Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej, których używanie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przy tej okazji, raciborska policja przypomina: – Pamiętajmy! Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń, ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona).

 

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here