Raciborskie Liceum Plastyczne na Tygodniu Sztuki w Gut Saathain [ZDJĘCIA]

Raciborski Plastyk na Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech
Raciborski Plastyk na Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech

Uczniowie Liceum Plastycznego w Raciborzu wzięli udział w międzynarodowych warsztatach plastycznych w Niemczech, które były okazją nie tylko do wspólnego tworzenia, ale także wspólnej zabawy.

Uczniowie raciborskiego Liceum Plastycznego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 od 29 lipca do 5 sierpnia brali udział w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Gut Saathain. W warsztatach prowadzonych przez artystę plastyka i architekta Ararata Haydeyana uczestniczyli: Agnieszka Urbanek, Sabina Labud, Marta Tambor, Dorota Maciaszek i Przemysław Pokwicki wraz z opiekunkami: Katarzyną Kwiotek i Gabrielą Habrom-Rokosz. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy powiatu raciborskiego z niemieckim powiatem Elbe-Elster.

- reklama -

Podczas warsztatów plastycznych uczniowie zapoznawali się z różnymi technikami plastycznymi i wykonywali między innymi portrety, studia z natury i architektury, tworzyli grafiki, akwarele i trójwymiarowe instalacje. W czasie wolnym nie zabrakło międzynarodowego gotowania, wyjazdów na basen, grania w siatkówkę, a także całodniowej wycieczki do Drezna, podczas której uczestnicy zwiedzili najważniejsze zabytki miasta oraz galerie Starych i Nowych Mistrzów. Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć dzieła sztuki, o których uczą się na co dzień w szkole. Katarzyna Kwiotek, nauczyciel historii sztuki w Liceum Plastycznym, oprowadziła po Galerii Starych Mistrzów, mieszczącej się w zabytkowym budynku Zwingeru. Następnie uczestnicy udali się do Galerii Nowych Mistrzów, gdzie można było zobaczyć dzieła sztuki nowoczesnej od romantyzmu po sztukę współczesną. Dokumentacją fotograficzną przedsięwzięcia zajęła się Gabriela Habrom-Rokosz, nauczyciel fotografii, która również przez cały tydzień prowadziła mini-warsztaty fotograficzne, udzielając swoim uczniom licznych wskazówek podczas robienia zdjęć.

Wspólna praca artystyczna, a także spędzanie wolnego czasu, były doskonałą okazją do rozwijania nie tylko umiejętności plastycznych, jak i poznawania innych kultur oraz zawierania nowych znajomości. Warsztaty zostały zwieńczone wernisażem, podczas którego wystawiono prace powstałe w trakcie wspólnie spędzonego tygodnia. W przedsięwzięciu uczestniczyła też młodzież z innego partnerskiego powiatu tj. Märkischer Kreis.

fot. Gabriela Habrom-Rokosz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj