Uczestnicy „Lata z biblioteką” w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie [ZDJĘCIA]

Uczestnicy „Lata z biblioteką” w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie
Uczestnicy „Lata z biblioteką” w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie

Uczestnicy Lata z Biblioteką odwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, w którym rządzi świat fizyki.

Za uczestnikami Lata z Biblioteką ostatnia wycieczka tych wakacji. Po Muzeum Śląskim w Katowicach, Stacyjkowie w Rudach i JauraParku w Krasiejowie młodzi czytelnicy raciborskiej biblioteki odwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, w którym rządzi świat fizyki.

- reklama -

Ogród Doświadczeń w Krakowie, w którym znajduje się ponad 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu mechaniki, optyki, akustyki czy hydrostatyki to miejsce, w którym z całą pewnością nie ma miejsca na nudę. Kołyska Newtona, równia Galileusza, wahadła magnetyczne, wietrzne gongi czy Trójkąt Bermudzki to tylko niektóre z urządzeń, które miały okazję poznać dzieci w trakcie dwugodzinnego spaceru po parku z przewodnikiem.

Uczestnicy Lata z Biblioteką z wielkim zainteresowaniem mogli m.in. śledzić co dzieje się z kolorową, nieruchomą tarczą przy prędkości 1800 obrotów na minutę, znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego gong uderzony silnie nie wydaje ciekawego dźwięku czy przekonać się na własnej skórze, że dłuższe przebywanie w ogromnym kalejdoskopie może być prawdziwą torturą.

Na koniec dzieci wzięły udział w warsztatach pod nazwą „Fizyka balonika”, w trakcie których prezentowanych było kilkanaście zaskakujących eksperymentów – każdy z wykorzystaniem balonika. Baloniki były nadmuchiwane, przebijane, podpalane, zgniatane oraz stanowiły napęd pojazdów poruszających się po ziemi, wodzie i w powietrzu.

– Przed nami dwa ostatnie, wakacyjne spotkania w bibliotece – we wtorek dzień z bajką azjatycką, a w czwartek podsumowanie i zakończenie Lata z Biblioteką. Serdecznie zapraszamy! – mówi Jolanta Sienkiewicz z MiPBP w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here