„To chyba jakiś żart!”. Mieszkańcy przeciwni biletowaniu koncertu Kultu [OPINIE]

7
Zespół Kult będzie gwiazdą wieczoru na Dniach Raciborza. fot.:materiały prasowe

Falę negatywnych komentarzy wywołała opublikowana na naszym portalu informacja, że władze miasta myślą poważnie o biletowaniu koncertu legendarnego zespołu Kult. – Dni miasta powinny być dostępne dla wszystkich! W przeciwnym razie staniemy się jeszcze większą wiochą – w takim tonie wypowiada się większość raciborzan.

Nasz Facebook’owy post o tym, że magistrat chciałby wprowadzić opłatę za wstęp na koncert, bije rekordy popularności.

- reklama -

Internauci jak zwykle nie zawiedli i bez owijania w bawełnę wyrazili to, co dokładnie myślą. Zebraliśmy dla Was tylko kilka opinii:

„Chyba żart? Zawsze koncerty były bezpłatne. Teraz jak w końcu fajny zespół ma być, to chcą wprowadzić bilety? Żenada”

„Jak nie ma kasy to nie organizować, nie było kasy na fajerwerki to zrezygnowali z nich, tak samo z dni Raciborza można zrezygnować”

„Jakby miasto zorganizowało osobny koncert na stadionie z Kultem to 80 zł spokojnie można wziąć za bilet. Ale dni Raciborza to jest festyn z założenia, czyli dla rodziny z miasta i ludzi przyjezdnych. A już widzę jak rodzina płaci 100 zł za koncert Kultu. A jak miasto nie ma pieniędzy to nie robić wcale. Kolejna dyskusyjna decyzja naszych włodarzy…”

„Sam pomysł, chyba już sam w sobie jest mało KULTuralny w stosunku do mieszkańców Raciborza”

„Moim zdaniem dni Raciborza są mało interesujące już same w sobie. Kolejne „bariery” nie uatrakcyjnią tej imprezy. Jeśli miasta nie stać na Kult to można zaprosić kogoś w budżecie tej imprezy. A koncert Kultu zorganizować w innym terminie. Oczywiście wtedy już płatny”

„Niby za Kult warto zapłacić, bo warto, ale czy to jest tak zupełnie fair w stosunku do mieszkańców? Dni Raciborza to z założenia fiesta otwarta, w podzięce i na cześć mieszkańców. A tak Racibórz znów pokaże swoje prowincjonalne oblicze, szczególnie w głowę będą się pukać goście z innych miasta, gdy zobaczą, że  w naszym mieście dostęp do czegokolwiek jest płatny. Takie działania sprawiają, że to miasto umiera. Straszne.”

Nie brakuje oczywiście głosów, że biletowanie koncertu to dobry ruch, który sprawi, że nie wezmą w nim udziału podchmieleni imprezowicze, lecz wyłącznie prawdziwi fani zespołu. Wielu komentujących zwraca uwagę na niską cenę. Magistrat chciałby bowiem „skasować” za bilety maksymalnie 15-20 złotych.

Dyskusję możecie śledzić tutaj:

Wiceprezydent Michał Fita zaznacza, że decyzja o biletowaniu jeszcze nie zapadła. To na razie jedynie pomysł. Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Raciborza odbędą się na Zamku Piastowskim.

/eu/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Rubik ktory byl chyba najdrozszą grupą był za darmo a za starego pryka kaza placic. Ciekawe czy w UM w ogole dostali zgode na ten koncert od budowniczego wierz prezesa Jarosława.

  2. Wszyscy jesteśmy „właścicielami” budżetu, który jest wydatkowany na te festyny. Więc dlaczego mamy płacić za to dodatkowo??? To zwyczajne ZŁODZIEJSTWO. ZLIKWIDUJCIE TE niby święto miasta i nie róbcie z nas tego, co koń pod brzuchem nosi!

  3. Info o jutrzejszym koncercie – empikbilety.pl/wydarzenie/kult-4/pazdziernik-2020
    Wprawdzie kawał drogi, ale dla chcącego…
    Nie możemy się doczekać, aż dojdzie do tej imprezy 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here