Uratowali napis OSTRÓG z „Berlinioka”! Teraz szukają dla niego nowego miejsca

Otwarty w 1976 roku sklep wpisał się na stałe w panoramę naszego miasta. fot.: Ireneusz Burek

Dwóch raciborzan uratowało przed zezłomowaniem napis OSTRÓG z legendarnego „Berlnioka”. Teraz szukają możliwości jego powtórnej adaptacji w przestrzeni miejskiej.

Jak sami sugerują, chcieliby, żeby napis pozostał w dzielnicy, którą określał. „Razem z bratem uratowaliśmy przed trafieniem na złom napis OSTRÓG z byłego już niestety Berlinioka. Czekamy na jakieś fajne pomysły co można z nim dalej zrobić” – możemy przeczytać w udostępnionym przez jednego z nich poście na Facebooku.
Może macie jakieś sugestie i pomysł jak można by wykorzystać, co bądź, kawał historii Raciborza?

- reklama -

Otwarty w 1976 roku sklep wpisał się na stałe w panoramę naszego miasta. Przez lata kojarzony był z dostatkiem, zachodnimi produktami dobrej jakości i miłą obsługą. W latach siermiężnego PRL-u ustawiały się do niego długie kolejki. Miedzy innymi po pomarańcze, czekoladę czy inne „dobra reglamentowane”.

Pawilon powstał na bazie konstrukcji wyprodukowanej we wschodnich Niemczech. W Raciborzu został poskładany i przez przeszło 40 lat służył mieszkańcom. Przetrwał nawet powódź stulecia w 1997 roku. „Berliniok” był jednym z pierwszych sklepów samoobsługowych. Do dziś wielu ludzi z sentymentem wspomina spacer z sklepowym wózkiem pomiędzy regałami z towarem

O likwidacji legendarnego miejsca na mapie Raciborza pisaliśmy w artykule: Legendarny sklep znika z mapy Raciborza

EmZet

- reklama -

7 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here