Legendarny napis OSTRÓG znów będzie można oglądać. Prezydent wesprze oddolną inicjatywę

Prezydent Dariusz Polowy, ma pomysł gdzie można umieścić uratowany napis z "Berlinioka"

Prezydent Dariusz Polowy poparł inicjatywę młodych raciborzan w sprawie powrotu do przestrzeni miejskiej napisu OSTRÓG, po byłym sklepie „Berliniok”. Napis może stanąć na skwerku Św. Nepomucena koło „Mechanika”

Na dzisiejszej (01.03), posesyjnej konferencji prasowej, prezydent D. Polowy, poinformował, że spotkał się osobiście z dwoma braćmi z raciborskiej dzielnicy Ostróg, którzy uratowali przed zezłomowaniem legendarny napis. -Ustaliłem z tymi młodymi ludźmi, że chętnie wesprzemy ich inicjatywę. Widziałbym ten napis na na skwerku Św. Nepomucena, naprzeciwko tzw. „Mechanika”. Myślę, że to bardzo dobre miejsce, chociaż nie mówię, że jest ostateczne. Działania ze strony urzędu będą polegały na wsparciu w zamontowaniu tego napisu, a inicjatorzy zgodzili się we własnym zakresie poddać go odpowiedniej renowacji i konserwacji – mówił D. Polowy.

- reklama -

Szymon i Radek Olejnik zgłosili się w do obecnego właściciela pawilonu po „Berlinioku” z propozycją wykupu tego napisu. Raciborski przedsiębiorca postanowił nieodpłatnie im go przekazać. Młodzi raciborzanie o swoim pomyśle na ponowne umieszczenie napisu w przestrzeni miejskiej poinformowali w mediach społecznościowych. To spotkało się szerokim i pozytywny wydźwiękiem. Wielu mieszkańców dzielnicy i nie tylko, dopingowało realizację tego pomysłu. Wśród nich był również radny miejski, Michał Kuliga. Na ostatniej sesji Rady Miasta (27.02) złożył on interpelację w tej sprawie na ręce prezydenta, a ten zadeklarował wsparcie inicjatywy.

EmZet

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here