Raciborzanin ks. Łukasz Żaba z nową książką „Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Krzysztofie Grzywoczu”

człowiek spotkania
Treści publikacji są wynikiem jedenastu rozmów z przyjaciółmi ks. Krzysztofa. Fot. kskrzysztofgrzywocz.pl

Promocja książki na temat zaginionego w górach ks. Krzysztofa Grzywocza odbyła się 27 lutego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Sympozjum „Ks. Krzysztof Grzywocz – człowiek spotkania” 

- reklama -

Podczas sympozjum „Ks. Krzysztof Grzywocz – człowiek spotkania” poruszono takie kwestie jak zamysł książki ks. Łukasza Żaba, bibliograficzny dorobek ks. Grzywocza czy rola sztuki w jego twórczości. Podczas wydarzenia zaprezentowano trzy obrazy dr hab. Marty Makarczuk dedykowane ks. Krzysztofowi Grzywoczowi: Złoty, Niebieski, Łzy.

Raciborzanin ks. Łukasz Żaba

Autor książki ks. Łukasz Żaba pochodzi z parafii pw. NSPJ w Raciborzu. Ukończył II LO w Raciborzu. Pracę magisterską napisał nt. „Aspekty teologiczno-psychologiczne nawrócenia św. Augustyna w świetle jego «Wyznań»”.

Książka „Człowiek spotkania. Rozmowy o ks. Grzywoczu”

Książka ma formę 11 rozmów – wspomnień o ks. Krzysztofie, które przeprowadził autor. Do książki dodano także stale aktualizowaną bibliografię oraz biogram ks. Krzysztofa. W publikacji zawarto grafiki i obrazy Marty Makarczuk.

Treści publikacji są efektem jedenastu rozmów z przyjaciółmi ks. Krzysztofa, którzy dzielą  się swoim doświadczeniem spotkania z opolskim kapłanem. Tekst, który powstał w wyniku kilkumiesięcznych prac, dostarcza wielu informacji na temat człowieka, którego całe życie zostało poświęcone służbie Bogu i ludziom. Książka potwierdza, że ks. Krzysztof Grzywocz to człowiek, dla którego spotkania były najważniejsze. W jego nauczaniu czy pisanych artykułach nie było czystej teorii, a praktyka życia. Mądrość i naturalność, która bije ze spisanych wspomnień, obrazuje to, co pozostawił po sobie ks. Krzysztof.

/na podstawie kskrzysztofgrzywocz.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here