Sukcesy zespołu Skaza na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

0
Zespół Taneczny Skaza
Zespół Taneczny Skaza

To był niezwykle pracowity, ale za to owocny w sukcesy weekend dla tancerzy z Zespołu Tanecznego Skaza, który po ostatnich sporych sukcesach nie zwalnia tempa.

Część Zespołu Tanecznego Skaza reprezentowała Racibórz na Mistrzostwach Polski Międzynarodowej Federacji Tańca w Białych Błotach koło Bydgoszczy. To niezwykle ważne trzydniowe wydarzenie w świecie tanecznym, na którym tancerze z całej Polski walczą w różnych stylach tanecznych. 11 Skazowiczów pierwszy raz pojechało na tego typu wydarzenie i wystąpiło w kategoriach: contemporary ballet, artistic dance show, jazz oraz street dance.

- reklama -

Tancerze z grupy balet jazz contemporary junior zostali finalistami Mistrzostw Polski WADF w kategorii 12-15 lat i zdobyli 7. miejsce na kilkadziesiąt zespołów występujących. Soliści startowali w swoich kategoriach wiekowych i tanecznych: Jakub Skwarecki, Julia Sobota, Agata Kruszelnicka, Maja Szpunar, Miriam Polednik, Klaudia Rycka, Helena Nieckarz oraz Karolina Juzefus. Każdy z nich przeszedł z rundy eliminacyjnej do ćwierć- i półfinału. W poszczególnych kategoriach było ok. 70 zawodników, a Skazowicze znaleźli się w pierwszej 30-tce. To niezwykły sukces i nowe bardzo ważne doświadczenie dla zespołu. Tancerze otrzymali wsparcie i słowa uznania od wielokrotnego mistrza Polski Łukasza Szotko, co również było wielkim wyróżnieniem. Skaza od stycznia tego roku należy do Międzynarodowej Federacji Tańca WADF, co już jest niesamowicie prestiżowe, a udział w turniejach organizacji zupełnie inną rywalizacją taneczną niż do tej pory. Do WADF należą zespoły o najwyższym stopniu zaawansowania tanecznego z całego świata.

W tym samym czasie reprezentacyjne grupy street dance junior i street dance senior brały udział w otwartym Grand Prix Polski w Brzegu. To również turniej taneczny, w którym Skaza bierze udział rokrocznie. Są to zawody na wysokim poziomie tanecznym, na które zjeżdżają się bardzo dobre grupy street dancowe z całego kraju. Zarówno juniorzy, jak i seniorzy zajęli 2. miejsce w tym turnieju.

To był bardzo intensywny weekend dla młodych tancerzy i ich instruktorów: Manueli Krzykały i Denisa Chorego. – Nie było łatwo, ale udało się zaistnieć i zaprezentować to, nad czym młodzież i ich instruktorzy pracowali ciężko od wielu miesięcy. To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania rodziców naszych młodych artystów, którzy poza wspaniałym dopingiem tancerzy są nieocenionym wsparciem naszych trenerów. Przed Skazową rodziną kolejne wyzwania taneczne w ten weekend – tym razem biorą udział w turnieju organizowanym przez Professional Dance Organization w Rybniku-Boguszowicach. Trzymamy kciuki! – informuje Raciborskie Centrum Kultury.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here