Burmistrz Kuźni Raciborskiej – Paweł Macha – zastanawia się nad prywatyzacją szkół i publikuje zarobki gminnych nauczycieli

burmistrz

Na stronie Urzędu Gminy Kuźnia Raciborska została opublikowana informacja o  aktualnej sytuacji w podległych placówkach oświatowych w kontekście trwającego strajku. Burmistrz – Paweł Macha – dziękuje osobom niestrajkującym za: „odpowiedzialne podejście do pracy i odpowiedzialność za swój zakład pracy.”

Poniżej przedstawimy pełną informację UG:

- reklama -

Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej i Przedszkole w Rudach pracują normalnie. Pracownicy tych placówek nie przystąpili do akcji strajkowej.
Składam serdeczne podziękowanie za odpowiedzialne podejście do pracy i odpowiedzialność za swój zakład pracy.

Placówki oświatowe Gminy Kuźnia Raciborska, w których odbywa się strajk:

Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej z oddziałem zamiejscowym w Turzu – obecnych jest 20 dzieci w Kuźni Raciborskiej i 2 w Turzu. Dzieci mają zapewnioną opiekę i posiłek.
Składam podziękowanie osobom, które przystąpiły do pracy i zapewniają opiekę dzieciom.

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach – mimo przystąpienia części nauczycieli i pracowników do strajku – zorganizowano zajęcia dla wszystkich klas. (obecnych 318 uczniów, nieobecnych 14). Świetlica czynna jest od 6.45 do 16.45. Stołówka pracuje normalnie – uczniowie otrzymają pełny posiłek. W ramach alternatywnych zajęć dla uczniów w poniedziałek w szkole odbył się spektakl „Muzykanci z Bremy” dla uczniów klas młodszych (I-IV) oraz „Pan Twardowski” dla klas starszych. Klasy ósme oraz trzecie gimnazjum miały w poniedziałek i wtorek zorganizowane zajęcia związane z przygotowaniem do egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty.

Nie odbyły się wczoraj jedynie zaplanowane wcześniej i umówione zajęcia z doradztwa zawodowego, które mieli prowadzić pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu. Zajęcia zostały odwołane rano przez mających prowadzić zajęcia.
Składam podziękowanie osobom, które przystąpiły do pracy i zapewniają opiekę dzieciom.

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej – do strajku przystąpiła większość nauczycieli i pracowników szkoły. Dla uczniów, którzy przyszli do szkoły zorganizowano zajęcia opiekuńczo wychowawcze (obecnych 14 uczniów, nieobecnych 387). Uczniowie otrzymają także niepełny obiad.
Składam podziękowanie osobom, które przystąpiły do pracy i zapewniają opiekę dzieciom.

Sytuacja kryzysowa, z jaką mamy do czynienia w związku ze strajkiem w placówkach oświatowych, skłania do refleksji na temat funkcjonowania oświaty w Gminie Kuźnia Raciborska. Szkoły niepubliczne, niesamorządowe i prywatne nie przystąpiły do strajku. Może to jest pomysł na sprawne, efektywne prowadzenie nauczania także w naszej gminie?

Wszyscy uczniowie, którzy (09.04.2019) przyjdą do szkół i przedszkola będą objęci opieką. Autobusy szkolne kursują zgodnie z planem. Egzaminy gimnazjalne w szkołach prowadzonych przez Gminę odbędą się.

W załączeniu przedstawiam informację z wypłaconych w 2018 średnich wynagrodzeń nauczycieli w Gminie Kuźnia Raciborska w placówkach publicznych oraz wydatki Gminy na edukację w 2019r. z podziałem na wydatki pochodzące z subwencji i z budżetu Gminy.”

Średnie wynagrodzenie gminnych nauczycieli w Kuźni Raciborskiej

EmZet
#UG Kuźnia Raciborska

- reklama -

24 KOMENTARZE

  • trzeba być nauczycielem żeby wymyślić tak debilny argument. A jak podawać jeżeli nie średnie? Wam najlepiej jakby podawać gołą podstawę i bez trzynastek. A co to nie są pieniądze? Właśnie w Waszym przypadku powinno się podawać roczne uposażenie podzielone na dwanaście miesięcy bo tylko w taki sposób można pokazać realne pieniądze, które zarabiacie

   • Brawo Nauczyciel 🙂 Panie/Pani przedsiębiorco argument z polotem, którego niestety brak Burmistrzowi, no i świetnym poczuciem humoru – który charakteryzuje ludzi inteligentnych. Tak, należy podawać średnie, ale ile przepraszam jest tych trzynastek – 12, czy 1? więc chyba należałoby napisać trzynastki – l. pojedyncza. Ponadto, do średnich wykazanych przez Burmistrza wliczone są odprawy emerytalne, nagrody jubileuszowe, dodatek wiejski, który nie jest wypłacany w każdej szkole/przedszkolu. Dalej mam tłumaczyć? Na np. 60 nauczycieli 10 otrzymało jubilata, 5 poszło na emeryturę – ja nie – mojej pensji to nie dotyczy i 45 innych nauczycieli. To taki ogólny przykład. I nie wstydzę się tego, że jestem nauczycielem 🙂

 1. Przynajmniej jedna osoba ma odwagę pokazać jak to wygląda naprawdę. Wszyscy myślą , że my biedni szarzy ludzie jesteśmy na tyle niedomyślni i niedoinformowani , że nie wiemy o jakich pieniądzach jest mowa. Zasłanianie się samą podstawą niczym tarczą , jest trochę żałosne , bo na konto wpływa kwota wraz z dodatkami, a nie kwota obliczona z gołej podstawy. Inni pracujący ludzie też patrzą na całą kwotę jaką dostają, a nie tylko na tę część , która bardziej im pasuje, żeby ją wykazać.

 2. I właśnie Pan burmistrz pokazał jaką stronę polityczną wspiera.. Wstyd.. Resztki szacunku jakie dla Pana miałam wysypaly się z tym co właśnie przeczytalam… Nauczyciele, nie poddawajcie się! Walczcie o godność!

  • Niech się Pani lepiej zastanowi co Pani pisze, ponieważ dla mnie i zapewniam Panią dla wielu innych ludzi to nie jest wstyd, że burmistrz zachował się tak , a nie inaczej. Skoro nauczyciele mają prawo strajkować, a Pani wypowiadać swoje zdanie, to dlaczego burmistrz ma nie mieć takiego prawa , aby opowiedzieć się za którą stroną jest. Polska jest wolnym krajem i wypowiadanie głośno tego co się myśli , jest prawem , które przysługuje każdemu. Pozdrawiam

 3. Każdy ma prawo do uzyskiwania dobrego wynagrodzenia bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Nie zazdroszczę zarobków czy to burmistrza, nauczyciela lub sprzątaczki. Każdy wykonuje odpowiedzialną pracę i każdemu należy się szacunek

 4. Panie Burmistrzu… jestem bardzo zaskoczona ponieważ ja- nauczyciel mianowany pracujący w Raciborzu mam zdecydowanie mniej. Błagam pana!!!Niech mnie pan zatrudni w kuźniańskiej szkole na etacie…

 5. Panie Burmistrzu… jestem bardzo zaskoczona ponieważ ja- nauczyciel mianowany pracujący w Raciborzu mam zdecydowanie mniej. Błagam pana!!!Niech mnie pan zatrudni w kuźniańskiej szkole na etacie…

 6. 5500 tysiąca nauczyciel dyplomowany, dobre! jestem nauczycielką i takiej kwoty nie otrzymuje pracując w dwóch szkołach. Informacje wyssane z palca.

 7. Moja mama jest nauczycielem dyplomowanym, zarabia połowę z tego co nam przedstawił Pan Burmistrz a w domu siedzi przy dokumentach i widzę, ze bardzo dużo czasu poświęca swojej pracy zawodowej. Więc popieram nauczycieli, ponieważ widzę jaki trud i starania wkładają w swoją prace!

 8. Moja ciocia pracuje 12 lat w przedszkolu, i nie ma nawet 2000 na rękę 😉 za taką płacę lepiej w eko oknach się zatrudnić!!! Na początek 3000 na rękę wyciągają!

 9. W Budziskach jest szkoła niepubliczna i nie ma tam czesnego. Gmina przekazuje tylko subwencję oświatową, którą otrzymuje z ministerstwa i nie ma tam strajku. A pracują na Kodeksie Pracy a nie Karcie Nauczyciela. Inne szkoły dostają nie tylko subwencję, ale gmina dokłada jeszcze środki własne (ponad 1,5 miliona złotych) – i tam nauczyciel strajkują. I o to chodzi. W niepublicznej pracują a publicznych strajkują, choć ta pierwsza utrzymuje się tylko z subwencji a do tych drugich gmina dokłada własne środki. W tych pierwszych 40 godz. i 26 dni urlopu, a w drugich 18 godz i ferie, wakacje. W tych pierwszych bez strajku a w drugich strajk. Ciekawe prawda?

 10. a propos cioci – po 12 latach powinna być co najmniej mianowana – tj 2965 zł brutto + dodatek za staż – daje około 3 300 zł. To na rękę około 2 300 – za goły etatu. Więc z tym, że nie ma nawet 2000 zł na rękę to bez przesady.

 11. Nauczycielko pracująca w dwóch szkołach oskarżająca o wyssanie z palca podanej informacji. Nie boisz się, że ktoś się zdenerwuje i przestaniesz być anonimowa? Te kwoty to fakt. Dane podane do RIO. Nie wiem, ile masz etatu w tych dwóch szkołach, jaki masz staż i stopień awansu, ale to można policzyć. Tak jak średnie nauczycieli w Kuźni, więc uważaj z oskarżeniami o kłamstwo, bo możesz się sparzyć.

 12. Zgadzam się z tym , że proszę nie przesadzać , że ktoś kto pracuje tyle lat w przedszkolu nie ma nawet 2000 zl na rękę bo to jest śmieszne. Widać,że to już jest przesada i popadanie w skrajność w tym aby pokazać jak to niby jest im źle i mało. Skoro tak strasznie tym nauczycielą to może czas zmienić pracę. Na pewno znajdą się tacy , którzy nie twierdzą, że mają aż tak mało i zostaną. A poza tym dane, które zostały podane są oficjalnie więc nie wiem komu Państwo chcą mydlić oczy. Niestety prawdziwych nauczycieli z powołania jest coraz mniej, dobrze , że chociaż np. Piekarze dalej pracują z powołaniem bo inaczej byśmy chyba trociny jedli.

 13. Małe sprostowanie do mojej cioci. Naprawdę ma 1 930 ale urodziła trójkę dzieci i nie miałam możliwości zrobienia stażu na mianowanego i tak uważam że to bardzo mało. Trzeba wziąć pod uwagę że nie każdy nauczyciel jest mianowany czy dyplomowany

 14. Nauczyciele strajkuja bo niby źle zarabiają hahaha a co mają powiedzieć ludzie chorzy bez renty ich dochód to 400zl z mops a opiekunowie osób niepełnosprawnych 620zl i muszą żyć cały miesiąc jak byście mieli taką wypłatę to ciekawe i kupić z tego leki pampersy opłaty ludzie zastanówcie się kpina kiedyś tego nie było brawa dla Burmistrza

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here