Pół tysiąca chętnych do pracy w komisjach egzaminacyjnych na Śląsku

Michał Woś zapewnia, że nie będzie problemów z obsadzeniem komisji egzaminacyjnych na Śląsku. fot.: Tomasz Żak / BP UMWS

O trwającym strajku w szkołach i przygotowaniach do egzaminów gimnazjalnych mówiono podczas konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W konferencji związanej z sytuacją w szkołach województwa śląskiego uczestniczył członek Zarządu Województwa Michał Woś, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

- reklama -

„W przypadku placówek oświatowych, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa śląskiego, na 28 szkół, w 20 strajku nie ma. W każdej z placówek jest zapewniona właściwa opieka i zespoły egzaminacyjne. Przyłączam się do apelu, by czas egzaminów był czasem poszanowania praw ucznia, bo to właśnie teraz finalizujemy lata nauki i ciężkiej pracy. Chciałbym podziękować samorządom za to, że koordynują prace placówek edukacyjnych i zapewniają podstawowe funkcje w opiece nad dziećmi” – mówił członek Zarządu Województwa Śląskiego, Michał Woś.

Uczestnicy konferencji zaapelowali do nauczycieli i dyrektorów szkół o szczególną odpowiedzialność w kontekście rozpoczynających się egzaminów gimnazjalnych.

„Opieka nad dziećmi jest zapewniona w 95 procentach placówek. Jutro rozpoczyna się proces egzaminacyjny, który będzie decydował o przyszłości młodych ludzi, dlatego apelujemy do wszystkich organizatorów egzaminów, by umożliwić podejście do nich młodzieży, która przez lata przygotowywała się do egzaminów. Ten wybór ma istotne znaczenie dla ich przyszłości” – tłumaczył wojewoda Jarosław Wieczorek.

Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer podkreśla, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco, a kuratorium oferuje wsparcie dyrektorom szkół, którzy sygnalizują, że mają problemy z obsadzeniem składu zespołów nadzorujących. Dodała, że obecnie jest pół tysiąca osób chętnych do pracy w zespołach nadzorujących przeprowadzenie egzaminu.

„Jutro 38 tysięcy uczniów klas trzecich gimnazjalnych przystąpi do egzaminów, ale tak naprawdę wszyscy będziemy zdawać egzamin z odpowiedzialności. Dołożymy wszelkich starań, by ten czas przebiegał w województwie śląskim spokojnie, monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół. Ponad połowa placówek w województwie śląskim podjęła pracę, a dzieci mają zapewnioną opiekę” – podkreślała Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

publ.: EmZet

#slaskie.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here