Policjant z Kuźni Raciborskiej na podium Mistrzostw Polski Policji w pływaniu

0
kuznianski policjant medal

W tym roku w zawodach wzięło udział 84 zawodników – policjantów i pracowników Policji.

Już po raz siódmy KWP w Lublinie była gospodarzem imprezy. VII Mistrzostwa Policji w Pływaniu w Lublinie 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos odbyły się na pływalni AQUA Lublin, która jest jedną z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce.

- reklama -

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Kuźniański policjant zdobył dwa medale podczas VII Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos. Funkcjonariusz stanął na podium zdobywając III miejsce, startując w pływaniu na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn.

Zawody objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci reprezentujący Komendę Główną Policji zdobywając łącznie 35 medali w tym 24 złote.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło reprezentantom KGP, drużyny składającej się z najlepszych zawodników z całej Polski. Łącznie zdobyli 35 medali, w tym 24 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Poznaniu z dorobkiem 16 medali, w tym 9 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Krakowie.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KGP, sztafeta z Lublina zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej również nie było zaskoczenia zwyciężyła drużyna reprezentująca KGP. Lubelscy funkcjonariusze zajęli IV miejsce. Również w sztafecie mix I miejsce zajęli policjanci reprezentujący KGP, II miejsce na podium należało do Wrocławia, a III do KWP Lublin.

/Policja Lubelska, KPP Racibórz publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here