Mieszkańcy ul. Górnej na chodnik będą musieli poczekać. Przetarg unieważniono

Magistrat unieważnił przetarg na budowę chodnika wzdłuż ulicy Górnej . fot.: google street

Urząd Miasta Racibórz na początku kwietnia ogłosił przetarg nieograniczony na  budowę chodnika przy ulicy Górnej w Raciborzu. Mieszkańcy już dawno o to apelowali. Niestety cena zaproponowana przez przez oferentów znacznie przekraczała założenia finansowe ratusza. Przetarg unieważniono.

Wg specyfikacji przetargowej, wzdłuż ulicy Górnej, miał powstać chodnik o długości 225 metrów i szerokości 1,5 m. W przetargu uwzględniono między innymi wykonanie dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane związane z przygotowaniem podłoża i nawierzchni. Chodnik miał zostać wybudowany z kostki betonowej.

- reklama -

Niestety do budowy chodnika nie dojdzie, a przynajmniej nie nastąpi to w najbliższym czasie. Raciborski magistrat zmuszony był unieważnić przetarg na budowę chodnika w Ocicach. Na inwestycję zaplanowano wydać 66 tys zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu opiewała na kwotę bagatela: 107 010 zł.

Swoje oferty postanowiły złożyć dwie firmy z powiatu raciborskiego. Obie zaproponowały zaporowe warunki finansowe realizacji tej inwestycji. Przedsiębiorstwo Brukarstwo TRACT Jerzy Wyrobek, mieszczące się przy ul. Myśliwskiej 11 w Raciborzu, podjęłoby się budowy chodnika za 118 516,70 zł; a firma A&M Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Mateusz Kühn z Krzyżanowic zrealizowałaby inwestycję za 107 010,00 zł.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here