„Autyzm – wiem i rozumiem”. Wystawa w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
„Autyzm – wiem i rozumiem”. Wystawa w raciborskiej bibliotece
„Autyzm – wiem i rozumiem”. Wystawa w raciborskiej bibliotece

W ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie raciborska biblioteka najpierw rozświetliła się na niebiesko, a teraz w bibliotecznej galerii można oglądać nagrodzone prace plastyczne uczniów raciborskich szkół podstawowych.

Tuż po świętach Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum zaprosiły mieszkańców Raciborza na otwarcie wystawy pokonkursowej „Autyzm – wiem i rozumiem”.

- reklama -

W ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie najpierw 2 kwietnia raciborska biblioteka rozświetliła się na niebiesko, a teraz w bibliotecznej galerii można oglądać nagrodzone prace plastyczne uczniów raciborskich szkół podstawowych. Konkurs pod nazwą „Autyzm – wiem i rozumiem” zorganizowało działające prężnie w Raciborzu Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

W trakcie wernisażu wystawy wiceprezes stowarzyszenia Katarzyna Dobrzycka wygłosiła wykład pt. „Autyzm – poznaj mój świat”, opowiadając słuchaczom o przyczynach, objawach i metodach leczenia, a także podpowiedziała, jak reagować w kontakcie z osobą ze spektrum autyzmu.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here