Szpital będzie miał nową karetkę za pół miliona złotych

Karetka pogotowia
Zdjęcie poglądowe. Fot. archiwum portalu

16 maja br. w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której do powiatu raciborskiego trafi blisko 500 tys. złotych na zakup nowoczesnego ambulansu sanitarnego z wyposażeniem.

To efekt akceptacji wniosku jaki powiat złożył w lutym tego roku. Umowę w imieniu Ministra Sprawiedliwości podpisał dr Marcin Romanowski dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, a w imieniu powiatu raciborskiego – starosta Grzegorz Swoboda oraz wicestarosta Marek Kurpis. Towarzyszył im Członek Zarządu Województwa Śląskiego Michał Woś.

- reklama -

Dokładnie 5 lutego br. powiat raciborski złożył wniosek na nabycie na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem o wartości 500 tys. złotych. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i ministerstwo przekaże na ten cel 495 tys. złotych. Wkład własny w wysokości 1% pokryje powiat raciborski.

– Cieszę się, że do naszego szpitala trafi nowoczesny ambulans – informuje starosta Grzegorz Swoboda. – W imieniu własnym i mieszkańców powiatu za okazane wsparcie dziękuję Panu Marszałkowi Michałowi Wosiowi.

Środki na zakup ambulansu pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem. Całe zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

EnDe

#powiat raciborski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here