Dni Raciborza 2019. Sprawdź, czy znasz zaproszone gwiazdy

0
Kabaret Jurki
Kabaret Jurki

Tegoroczne Dni Miasta będą obfitować w szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie, a niewątpliwą gwiazdą będzie zespół KULT, który wystąpi na Zamku Piastowskim 14 czerwca.

Poniżej prezentujemy wykonawców i gości, którzy zawitają do miasta z okazji Dni Raciborza 2019.

- reklama -

G L A Y Z Y
Kapela powstała pod koniec 1992 r. w Wierzniowicach (Dolní Lutyně-Věřňovice) na Śląsku Cieszyńskim w RC .  Obecny skład: Helena Wodecka – śpiew, Magda Toboła – instrumenty klawiszowe, teksty piosenek, Maja Toboła – gitara akustyczna, René Wodecki – gitara, Bogdan Brzeźniak – gitara basowa, Miroslav Zuk – perkusja. Kapela nie ogranicza się do języków czeskiego i polskiego, które są ojczystymi językami muzyków. Śpiewa również po angielsku, hiszpańsku, rosyjsku; ma w repertuarze kilka piosenek po słowacku, romsku, w gwarze śląskiej czy stylizowanym dialekcie afrykańskim. Ich styl  krytycy określają mianem rocku mistycznego – „kombinacją twardych rytmicznych rockowych riffów i lekkim i skocznym stylem funky z egzotycznymi  motywami i chwytliwymi liniami melodycznymi”.

Glayzy
GLAYZY

KULT
Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat. Nagrali 17 płyt długogrających. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np.”Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne. Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Skład: Kazik Staszewski, Janusz Grudziński, Piotr Morawiec, Ireneusz Wereński, Wojciech Jabłoński Tomasz Goehs, Janusz Zdunek, Tomasz Glazik, Jarosław Ważny. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

KULT
KULT

Ciocia Klocia
Zaprasza na rozgrywki sportowe: przeciąganie liny, wyścig w workach, tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną i tunelem. Strzelanie z mega proc oraz ćwiczenie zręczności łapiąc rybki. Dla wszystkich milusińskich również balonowe cuda i puszczanie duże bańki mydlane, chętnych zamykanie w bańce oraz praca nad zmysłem przestrzennym za pomocą rurowych konstrukcji. Wesoła Ferajna Berniego – Jest to wspaniała podróż poprzez najbardziej znane przeboje dziecięce, konkursy tematyczne związane z promocją zdrowia, dobrego wychowania, pokazy baniek mydlanych i modelowania balonów. Żart sceniczny Berniego i Bajdurki na najwyższym poziomie aktorskim wykonane wiersze mistrza Brzechwy, rozbawią każdego, a przede wszystkim zachęca do czytania dzieci i ich rodziców. Bajkowa podróż Berniego” jest programem interaktywnym gdzie cała widownia bawi się, rodzice i dzieci uczestniczą w tworzeniu programu wspólnie podejmują decyzje o podróży Berniego i jego przyjaciół.

Ciocia Klocia
Ciocia Klocia

 

Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”
Orkiestra istnieje od roku 1946. Przez cały czas działa jako orkiestra przy Zakładach Elektrod Węglowych w Raciborzu, a po przekształceniu zakładu, przy SGL Carbon Polska S.A., gdzie ma swoją siedzibę do dnia dzisiejszego. Spółka SGL Carbon jest również głównym sponsorem orkiestry. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach orkiestr dętych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym, zajmując wysokie lokaty. Orkiestra wiele razy koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. na Europejskich Spotkaniach Folkloru w Gemünden, na spotkaniach Raciborzan w Roth oraz na festiwalu w Purmerade w Holandii, gdzie osiągnęła swój największy sukces – komisja wystawiła orkiestrze ocenę bardzo dobrą. W 1996 roku nagrała kasetę magnetofonową w Polskim Radiu Katowice,  a  dwa lata  później  wydała  album  2 płyt CD. W roku 2001 zostało powołane Stowarzyszenie pod nazwą:   Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”.

JuicyPop
Porządna dawka dobrej energii. Jeden z najpopularniejszych i najlepiej brzmiących cover bandów w Polsce. Zespół od przeszło 16 lat obsługuje największe gale, eventy, imprezy firmowe oraz międzynarodowe gale. Nasze sukcesy to półfinał programu „Mam talent” oraz występy w takich programach jak „Must Be The Music”, „Dzień Dobry TVN”, „Bitwa na głosy”. Gwarantujemy muzykę w 100% na żywo oraz świetną zabawę przy największych przebojach muzyki polskiej i zagranicznej. Skład: Martyna Jelita, Łukasz Rosiński, Damian Wojda, Paweł Mrocheń, Piotr Gnyszka, Radek Pilarz.

Juicy Pop
JuicyPop

Kurcbend
Orkiestra KURCBEND powstała w połowie lat 90-tych w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z „gwiazdami” polskiej muzyki pop. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło im stworzyć obszerny repertuar. Znajdziecie w nim światowe evergreeny, utwory rhythm & bluesowe, tańce latynoamerykańskie i wiele piosenek uznanych polskich wykonawców.

 

KABARET JURKI
Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r.
JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji. Kabaret Jurki jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzą również piosenkę kabaretową.  Początkowo Jurki prezentowały kabaret form sierocych. Nurt sierocy charakteryzował się specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i „przepraszającym” zachowaniem – kłaniali się w środku skeczu po każdej silniejszej reakcji publiczności, emocje wyrażali poprzez sztuczną deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę. Nazwa Jurki pochodzi od jednego z pierwszych członków i lidera kabaretu – Jurka. Pierwsze kroki Jurki stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory.  Na antenie TVP1 17 września 2004 roku pojawił się odcinek 501 programu Śmiechu warte prowadzący przez Przemysława Żejmo i Wojciecha Kamińskiego.

Kabaret Jurki
Kabaret Jurki

Dni Raciborza 2019 – szczegóły znajdziesz TUTAJ

 

/RCK publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here