Cleo, Łobuzy i The trAst gwiazdami Juwenaliów Raciborskich

Cleo podczas majówki w Nędzy

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu zaprasza 6 czerwca na stadion uczelni przy ul. Wyszyńskiego.

Rockowa kapela The trAst, zespół Łobuzy i megagwiazda Cleo będą bawić studentów PWSZ w Raciborzu i mieszkańców miasta na Juwenaliach Raciborskich, które odbędą się 6 czerwca na stadionie uczelni przy ul. Wyszyńskiego.

- reklama -

The trAst powstał w 2014. W obecnym składzie grają: Adam „Bassman” Przysiężniuk, Patryk „Szafa” Szafarczyk, Radosław „Angus” Rychlik, Aleksander „Olek” Ciupka i Robert „Boobenek” Ploch. The trAst z sukcesem nagrał singiel „Grawitacja”, do którego został zrealizowany wideoklip z pięknymi widokami rodzinnego miasta muzyków – Raciborza. Charaktery członków zespołu, styl ubierania się, wiek, doświadczenia, a nawet gusta muzyczne są bardzo zróżnicowane, co daje odzwierciedlenie w twórczości The trAst. Zespół wydał swój debiutancki album pod tytułem „Kwadrans”, opowiadający o życiu i doświadczeniach muzyków. Obecnie The trAst promuje krążek oraz przygotowuje się do realizacji nowych teledysków i nagrania kolejnej płyty.

Łobuzy to projekt, który szturmem zawładnął polską sceną muzyki disco i dance. Zespół przedstawia się jako przedstawiciel nowego nurtu – Disco Yolo, będącego parodią disco-polo. Ich debiutancki singiel pt. „Ona czuje we mnie piniądz” zdobył tytuł Diamentowej Płyty w niespełna rok po premierze, a w serwisie YouTube obejrzano go ponad 84 mln razy! Od tamtego czasu Łobuzy nie przestają zaskakiwać! HITY takie jak: „Dla Ciebie kupie se spodnie”, „Łobuz kocha najbardziej”, czy „Oczy jak pińć złoty” tygodniami królują na szczytach list przebojów w całej Polsce. Ich ostatni przebój „Zbuntowany Anioł” doskonale radzi sobie na You Tube. Do tego momentu zobaczono go już 52 mln razy! Wokalista zespołu Bogumił Boogie Romanowski jest uzdolnionym muzykiem i wokalistą. Z powodzeniem występował w jednej z edycji show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie z miejsca zdobył sympatię jury i widzów.

Cleo – tej wokalistki nie trzeba nikomu przedstawiać. Cleo, czyli Joanna Klepko, to piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody. Urodziła się w 1983 roku w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”. Przełomem w karierze wokalistki była współpraca z producentem muzycznym Donatanem. W 2013 muzycy wydali utwór „My Słowianie”, który okazał się hitem. Rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, zajmując 14. miejsce. Kolejnym przebojem Cleo był nagrany z Donatanem i zespołem Enej utwór „Brać”. W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę pod tytułem „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną. W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo – „Bastet” z piosenką „Zabiorę nas”. Uzyskał status platyny.

Rok 2018 przyniósł kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”, na którym gościnnie wystąpił polski wokalista reggae Mesajah. Cleo ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie SuperJedynki czy Eska Music Awards 2014. Cleo na 2019 zapowiada nową płytę. 24 maja ukazał się jej kolejny singiel „Za krokiem krok”, który artystka zaśpiewa dla studentów PWSZ w Raciborzu i mieszkańców miasta.

Koncert Juwenalia Raciborskie 2019 organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here