Kąpielisko w Oborze zamknięte po raz trzeci. Znów zanieczyszczenie niecki basenowej

Obora kąpielisko zamkięte
Basen w Oborze

10 sierpnia basen w Oborze został otwarty po tym, jak zamknięto go z powodu zanieczyszczenia niecki basenowej. Zaledwie dwa dni później, 12 sierpnia, basen został znów zamknięty.

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu informuje, że od dnia dzisiejszego tj. 12.08.2019 r., w związku zanieczyszczeniem niecki basenowej, basen w Oborze przy ul. Markowickiej 1 będzie nieczynny do odwołania. Otwarcie basenu nastąpi tak szybko jak to tylko będzie możliwe. Stosowna informacja zostanie Państwu przekazana odrębnym komunikatem. Za związane z tą sytuacją niedogodności przepraszamy. Liczymy na Państwa zrozumienie i zachęcamy do skorzystania w tym czasie z oferty H2Ostóg – poinformował OSiR zaledwie dwa dni od wcześniejszego zanieczyszczenia niecki basenowej.

- reklama -

Do zanieczyszczenia doszło już trzeci raz w ostatnim czasie. Można więc przypuszczać, że to celowe działanie. Basen jest monitorowany, co, być może, ułatwi rozwiązanie sprawy i zweryfikowanie ewentualnej osoby, która jest odpowiedzialna za celowe zanieczyszczanie.  Teraz pozostało czekać na ponowne otwarcie kąpieliska, o czym OSiR poinformuje odrębnym komunikatem. Warto jednak pamiętać, że takie sytuacje to spore obciążenie finansowe dla OSiR-u.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Proponuję robić kolonoskopię wszystkim wchodzącym na basen. Będą z tego same korzyści.
    1. Profilaktyka raka;
    2. Wypróżnione jelita;
    3. Materiał porównawczy do badań przy szukaniu ewentualnego sprawcy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here