Krzyżanowice: Rajd rowerowy na zakończenie wakacji [ZDJĘCIA]

0
Rajd rowerowy gminy Krzyżanowice i firmy ALAS-Utex

W corocznym rajdzie rowerowym wzięło udział ponad 150 osób w różnym wieku.

Na zaproszenie Urzędu Gminy oraz firmy ALAS-Utex do udziału w rajdzie rowerowym odpowiedzieli liczni miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. W minioną sobotę na starcie przy Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach zgromadziło się ponad 150 osób.

- reklama -

Rowerzystów przywitali zastępca wójta gminy Wolfgang Kroczek i dyrektor zarządzający firmy ALAS-Utex Adrian Fibic, życząc dobrej zabawy i miłej atmosfery.

To od kilku lat największa impreza rekreacyjna tego typu, w której co roku bierze udział wielu miłośników rowerowych wycieczek – z gminy Krzyżanowice, powiatu raciborskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, a także z Czech. W rajdzie uczestniczyły całe rodziny, tak więc wiek cyklistów był bardzo zróżnicowany. Najmłodsi jechali w siodełkach na rowerach z rodzicami.

Długa, bo 40-kilometrowa trasa, prowadziła przez Buków, Lubomię, Syrynię i Nieboczowy, gdzie na rowerzystów czekały napoje i pyszne kołoczyki. Tam również można było ochłodzić się przy fontannie. Dalej trasa biegła przez Rogów, Bluszczów, Odrę, Olzę, Gorzyce, Uchylsko, Olzę, Zabełków-Nowy Dwór. Na mecie w Roszkowie, nad stawem rekreacyjnym firmy ALAS-Utex czekał na wszystkich gorący posiłek.

Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwali pracownicy Urzędu Gminy w Krzyżanowicach oraz firmy ALAS, jadący w busach oraz Straż Miejska. Dodatkowo przez całą trasę rajd pilotowali strażacy oraz ratownik medyczny z OSP Bieńkowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here