Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią świata w sztafecie 4×400 m

Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zajęły drugie miejsce podczas MŚ w Dosze.

Zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które odbywały się w stolicy Kataru, Dosze. Polacy zdobyli sześć medali – jeden z nich wywalczyła kobieca sztafeta 4×400 m, w której biegła Justyna Święty-Ersetic. Raciborzanka wraz z Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz i Małgorzatą Hołub-Kowalik w finale poprawiła rekord Polski, uzyskując czas 3.21,89, co dało sztafecie drugie miejsce. Polki ustąpiły tylko reprezentacji USA (3.18,92), trzecie miejsce po dyskwalifikacji Jamajki przyznano Wielkiej Brytanii. – Tak się biega w Raciborzu – powiedział komentujący zawody Przemysław Babiarz, kiedy Justyna Święty-Ersetic, biegnąca tradycyjnie na ostatniej zmianie, zbliżała się do mety.

W biegu indywidualnym na 400 m raciborzanka zajęła siódme miejsce.